niemiecki-klub-nabija-sie-z-arsenalu

Arsenal śrubuje rekord! Fani mogą być dumni!

Fani Arsenalu zyskali solidny argument przeciwko docinkom ze strony hejterów, jak np. o TUTAJ. Nikt nie bierze londyńczyków na poważnie, Arsene Wenger jest wyszydzany na każdym kroku, a przydomek Kanonierzy zaczyna brzmieć bardziej jak parodia niż jak groźna ksywka. Ale to wszystko skończy się po dzisiejszym meczu Pucharu Anglii, po którym ludzie identyfikujący się klubem z Emirates Stadium wreszcie będą mogli chodzić po mieście z podniesioną głową.

Arsenal, dzięki golowi Giroud w końcówce, pokonał jakiś złamasów z Preston North End 2:1 i wyśrubował wielki rekord, który będzie można spokojnie zestawiać z tryumfem w Lidze Mistrzów, mistrzostwem Anglii czy nawet obecną serią Realu Madryt! Otóż Kanonierzy wygrali mecz 3. rundy Pucharu Anglii już 21. raz z rzędu! Nikt nie może pochwalić się takim rewelacyjnym wynikiem, bo drugi w tej kolejności Manchester United ma na swoim koncie jakąś marną passę 9 wygranych z rzędu kiedyś tam.

Ale to nie jest tylko sucha statystyka. W ciągu tych 21 lat Arsenal zdobywał Puchar Anglii aż 6 razy, tyle samo co Chelsea! To tylko udowadnia, że ekipa z Londynu nie jest byle jakim graczem i podium Premier League może się trząść od naporu z miejsca poniżej. Bayern również, bo obstawiam, że Arsenal będzie chciał przedłużyć także swoją kapitalną passę związaną z ćwierćfinałami Ligi Mistrzów! Monachium, strzeżcie się!

 

Strollowany skrót Atletico Madrid vs FC Barcelona!