ibrahimovic-marzy-o-wygraniu-premier-league-1

Ibrahimović marzy o wygraniu Premier League

Zlatan Ibrahimović to zawodnik, który zgarnia raz po raz tytuły mistrzowskie. Szwed co prawda nigdy nie wygrał Ligi Mistrzów, ale trofeum za zwycięstwo w lidze sięga niezwykle regularnie. Odkąd dołączył do Ajaxu Amsterdam, wygrał 13 tytułów mistrzowskich (włącznie z tymi, które Juventusowi zostały odebrane w słynnej aferze Calciopoli) w czterech krajach, z sześcioma zespołami. Były napastnik reprezentacji Szwecji nie ma zamiaru na tym poprzestać. Zlatan marzy o tym aby sięgnąć po najważniejsze trofeum w Anglii i wierzy, że będzie to możliwe w Manchesterze United.

Fakt faktem Premier League to niezwykle wyrównana liga. Wiele osób twierdzi na przykład, że gdyby Messi grał w Premier League, to już nie byłby tam tak wielką gwiazdą jak w FC Barcelonie. Wygranie angielskiej ligi z pewnością nie należy do łatwych zadań. Zlatan, kiedy grał we Włoszech, był często krytykowany przez angielskich ekspertów piłkarskich. Teraz przybył do Anglii by udowodnić swoim krytykom, że się mylili. Początek miał niezły. Po 4 kolejkach miał 4 strzelone gole. Do tego dołożył też gola w meczu o Tarczę Wspólnoty z Leicester City. Potem jednak Ibra miał długą serię bez gola. Od 5 do 10 kolejki Premier League Szwed nie mógł znaleźć drogi do bramki rywali.

Przełamanie nastąpiło w ostatnim meczu ligowym ze słabo spisującą się w tym sezonie ekipą Swansea City. Zlatan strzelił 2 gole. Sam Ibrahimović twierdzi, że zarówno on jak i cały zespół mieli w niektórych spotkaniach pecha, ale wszyscy w Manchesterze United wciąż wierzą w to, że „Czerwony Diabły” zaczną osiągać lepsze rezultaty. Ibra przyznał, że w ostatnich tygodniach popisywał się nieskutecznością i mógł strzelić kilka bramek. Ponadto Zlatan dodał, że jeżeli wygra Premier League to następnego dnia zakończy karierę. Jest to doprawdy ciekawa deklaracja choć prawdopodobnie Szwed jedynie żartował.

Strollowany skrót Atletico Madrid vs FC Barcelona!