IbraUnited11111

„Ibrahimović to prowizoryczne rozwiązanie”

Choć liczby Zlatana Ibrahimovicia w Manchesterze United nie są takie złe (23 mecze, 13 goli, 3 asysty), to Szweda często spotyka krytyka. Tym razem o byłym napastniku PSG wypowiedział się doskonale znany Michael Owen. Anglik nazwał Ibrę prowizorycznym rozwiązaniem, na co sprawnie odpowiedział Jose Mourinho. Owen postanowił się bronić, bo stwierdził, że został źle zrozumiany. Ale po kolei. Najpierw było to:

Jest dobry, ale mówimy o Manchesterze United. Musisz być jednym z najlepszych napastników na świecie, jeśli chcesz strzelać tutaj regularnie.

Gdy Jose Mourinho przyszedł, nie sądził, że obecny zespół był gotowy. Rashford: niegotowy. Rooney: prawdopodobnie widział go na pozycji nr 10. Martial: nie widział go jako napastnika. Wiec Zlatan jest prowizorycznym rozwiązaniem.

 

Mourinho zawsze znajdzie czas na dobrą ripostę, choćby nie wiem co, więc stwierdził:

Owen zdobył 17 goli w trzy sezony. Zlatan strzelił prawie tyle samo w pół roku, więc nie był dla nas złym wyborem.

 

Krótko i zwięźle, ale Michael Owen postanowił się obronić i wyjaśnić o co mu chodziło:

Powiedziałem, że Zlatan nie jest długoterminowym rozwiązaniem, jak Robin van Persie – został kupiony na teraz, na sezon lub dwa.

Uważam, że moje gole były bardziej wartościowe niż Zlatana, bo ja zarabiałem 10% tego, co on w tydzień!

 

Oczywiście Owen na końcu zażartował, ale cała sytuacja wyszła dość niezręcznie. Ciekawe czy Jose też postanowi walnąć sucharka na polepszenie atmosfery, bo wspomniał też coś o w tym, że Anglik nie lubi Ibrahimovicia. Może powie, że cała ta sytuacja to wina sędziego?

Strollowany skrót Atletico Madrid vs FC Barcelona!