5

Inigo Martinez o krok od Barcelony, Coutinho i Dembele coraz bliżej?

Transfer Inigo Martineza z Realu Sociedad San Sebastian do FC Barcelony znajduje się już na ostatniej prostej. Kataloński dziennik Sport podał dzisiaj, że Barcelona przekonała środkowego obrońcę do zmiany otoczenia, więc aby zrealizować jego transfer, wystarczy wpłacić wynoszącą 32 miliony euro klauzulę.

Martinez podpisze pięcioletni kontrakt. Transfer baskijskiego stopera to życzenie Ernesto Valverde, który widzi w nim solidne uzupełnienie składu. Podstawowymi stoperami najprawdopodobniej nadal będę Pique i Umtiti. Ich zmiennikami Martinez i Mascherano. Na wypożyczenie powędruje Marlon (mówi się o zainteresowaniu Leganes. Nie do końca znana jest przyszłość Thomas Vermaelen, ale – jak widać – w stolicy Katalonii nie ma dla niego miejsca.

Co ciekawe Coutinho i Ousmane Dembele znaleźli się obok Marineza na dzisiejszej okładce „Mundo Deportivo”. Dziennika informuje, że rozmowy z dwójką ofensywnych zawodników są na bardzo zaawansowanym poziomie. Działacze Barcelony mieli podobno w ostatnich godzinach znacznie przyśpieszyć negocjacje.

4

Strollowany skrót Atletico Madrid vs FC Barcelona!