Messi idzie do więzienia

Messi z wyrokiem! Przegapi Copa America i początek sezonu!

Mało kto zakładał taki scenariusz, ale stało się! Leo Messi usłyszał dziś wyrok w sprawie oszustwa podatkowego na kwotę Arsenal 4 milionów euro. Gdyby wiedział, że tak to się skończy, to na pewno podjąłby w przeszłości inną decyzję dotyczącą swoich finansów. Argentyńczyk został skazany na 6 miesięcy aresztu domowego – podobnego do tego, jaki Roman Polański miał w Szwajcarii.

Oto pełne uzasadnienie wyroku sądu:

(…) piłkarz nie mógł nie wiedzieć, że zarządzający jego finansami ojciec dokonywał nielegalnych operacji mających przynieść mu korzyści finansowe. Odpowiedzialność musi więc spaść na jego barki, by uniemożliwić w przyszłości powstawanie tego typu procederów. (…) Jako kibic Barcelony jestem głęboko zaniepokojony, że Real zdobył 11. Puchar Europy. Niech Messi wykorzysta areszt domowy i uczy się strzelać rzuty karne. Połączy przyjemne z pożytecznym, na czym zyska całe społeczeństwo, co z kolei pozwoli mu odkupić winy. (…)

I to by było na tyle w kwestii występów Argentyńczyka na boiskach w trakcie następnych kilku miesięcy.

Przed skomentowaniem zapoznaj się z treścią tej informacji, gdyż każdy post z kategorii „Foosy” został wymyślony lub podkoloryzowany dla celów humorystycznych, a niewłaściwie odebrany zagraża zdrowiu psychicznemu.
Strollowany skrót Atletico Madrid vs FC Barcelona!