mlody-dragowski-zmienia-barwy-klubowe-latwo-bedzie-2

Młody Drągowski zmienia barwy klubowe. Łatwo nie będzie

Jako kluby jesteśmy z Fiorentiną dogadani. Ustaliliśmy kwotę transferu, podobnie jak Bartek i jego menadżer wysokość kontraktu indywidualnego – mówił prezes Jagiellonii Cezary Kulesza.

Tym samym jeden z największych talentów polskiej piłki wkracza na naprawdę głęboką wodę. Ostatnimi czasy do Włoch powędrowało całkiem sporo piłkarzy z Polski i żaden z nich nie miał tam łatwo, szczególnie w mocniejszych klubach. Przykładem niech będzie inny bramkarz, Łukasz Skorupski w Romie (dopiero w dużo słabszym Empoli zaczął grać) czy Rafał Wolski właśnie we Fiorentinie. Viola zapłaciła za Drągowskiego 3,2 mln euro, ale Jaga dostanie dodatkowe bonusy, jeśli zawodnik skompletuje określoną liczbę występów.

Urodzony w 1997 roku bramkarz nie będzie miał łatwego życia i o grze w pierwszym składzie będzie mógł najpewniej pomarzyć. Podstawowym goalkeeperem Fiorentiny jest Ciprian Tatarusanu i raczej wątpliwe, żeby Drągowski mógł liczyć na coś więcej niż na przynoszenie Rumunowi gruzu. Możliwe że rywal Polaka opuści Florencję, ale wtedy w jego miejsce ma przyjść reprezentant Włoch Salvatore Sirigu, który znudził się szejkom PSG.

Jak wiadomo włosi należą do boiskowych cwaniaków, którzy wyróżniają się sprytem i jego klasą na tle pozostałych piłkarskich nacji . Skauci Fiorentiny uważnie obserwowali Drągowskiego i doszli do wniosku, że posiada idealne umiejętności, aby w przyszłości grać w Serie A. Nie chodzi tutaj o zachowania czysto bramkarskie, ale teatralne, które Bartek zaprezentował wszystkim podczas jednego z meczów Ekstraklasy.

[embedyt] http://www.youtube.com/watch?v=aFkH7OjkUnc[/embedyt]

Strollowany skrót Atletico Madrid vs FC Barcelona!