-
0
0
+

Znakomite wieści dobiegają z Anglii. Reprezentant Polski, Kamil Jóźwiak zanotował pierwszą asystę w bieżących rozgrywkach Championship. Piłkarze Derby County pokonali na wyjeździe stawiane w roli faworyta Stoke City 2:1 i ponownie zbliżyli się do uciekającej stawki.

Stoke City - Derby County 1:2

Początek Kamila Jóźwiaka w Derby County? Cóż, lepiej rozpocząć się nie dało. Przenosiny do Anglii, udany debiut, miano ulubieńca tamtejszych kibiców, kolejne występy w reprezentacji Polski i finalnie wyjazd na Euro 2020. Zaczęło się pięknie, aczkolwiek patrząc na to, co dzieje się obecnie, nie ma większych powodów do zadowolenia. Kamil Jóźwiak jest cieniem samego siebie. Wypadł z podstawowej jedenastki Derby County, nie notuje zadowalających liczb, nie radzi sobie w narodowych barwach. Ostatnie doniesienia na temat przyszłości młodego skrzydłowego mówiły o możliwej zmianie otoczenia. Po czwartkowym meczu w ramach rozgrywek Championship należy się jednak wstrzymać.

Dotychczasowy sezon w wykonaniu reprezentanta Polski przyniósł zaledwie czternaście spotkań. Co było bardziej niepokojące, tylko połowę z nich rozpoczynał w podstawowym składzie. Na pierwszy rzut oka widać było, że 23-latek zanotował sporą obniżkę formy. Na przestrzeni całych rozgrywek nie brał udziału przy ani jednej bramce. Aż do czwartku. Młody skrzydłowy znalazł się w pierwszej jedenastce na mecz ze Stoke City. Daną mu szansę tym razem wykorzystał, wszak miał duży udział przy zwycięstwie swojego zespołu nad wyżej notowanym przeciwnikiem.

W 19. minucie spotkania znakomicie odnalazł napastnika przyjezdnych, Luke’a Plange’a, wyprowadzając go na czystą pozycję. Młody atakujący Derby zamienił to podanie na bramkę, lecz euforia w szeregach gości nie trwała długo. Jeszcze przed przerwą do remisu doprowadził Tom Ince. Końcowy rezultat meczu nie poprzestał jednak na podziale punktów. Na pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry na listę strzelców wpisał się Colin Kazim-Richards, który zapewnił swojej drużynie bardzo cenny komplet punktów. Czwartkowe zwycięstwo nad stawianym w roli faworyta Stoke City oznacza, że piłkarze Derby County ponownie zmniejszyli stratę do uciekającej stawki.