pilkarze-sedziowie-a-teraz-murawy-chinczycy-wielka-boiskowa-rewolucja-1

Piłkarze, sędziowie, a teraz… murawy! Chińczycy z wielką, boiskową rewolucją!

Jeśli chodzi o piłkę nożną, to Chińczycy są sto lat za Murzynami, ale w przeciwieństwie do piłkarzy z Etiopii czy Dżibuti potomkowie Jackiego Chana mają pieniądze. Dużo pieniążków! Już ściągają do siebie największe (?) gwiazdy światowego formatu, także te trenerskie. Mówi się, że wkrótce do Chin trafią również uznani sędziowie, a jakby tego było mało, działacze z Państwa Środka chcą wprowadzić także rewolucje w sektorze boisk. Żadna liga na świecie nie będzie miała takich muraw jak chińskie kluby!

O co chodzi i dlaczego oni się tym w ogóle zajmują? Otóż niezależni naukowcy wynajęci przez tamtejszych właścicieli klubów prowadzili zakrojone na szeroką skalę badania dotyczące wpływu murawy na atrakcyjność i poziom ligi, emocje w meczu, a co za tym idzie na większy dochód przede wszystkim z praw telewizyjnych. Doszli wspólnie do wniosku, z którym zgodzili się jednogłośnie. Najistotniejszym elementem Chinese Super League są piłkarze z zagranicy, dlatego chińskie boiska muszą być dostosowane do takich grajków jak m.in. Oscar, Gervinho, Tevez czy Hulk. To właśnie dla nich wszyscy będą siadali przed telewizorami, dlatego gwiazdy muszą czuć się na murawie komfortowo – wg naukowców: jak w domu.

Z tego powodu badacze opracowali bardzo szczegółowy i innowacyjny plan najnowszych muraw piłkarskich, które już od przyszłego sezonu zostaną wprowadzone w lidze chińskiej. Najlepsi piłkarze, przybyli głównie z Europy, będą się czuli tak, jakby znajdowali się na wygodnej kanapie w salonie i oglądali telewizję z paczką chipsów w ręku. Wszystko co będzie ich otaczało na boisku, będzie imitowało faktyczne warunki domowe i to, co wokół nich znajduje się na co dzień. Tak prezentuje się zarys graficzny najnowocześniejszej murawy świata, na którą właściciele klubów będą musieli przeznaczyć naprawdę dużo milionów funtów. No, chyba że wolą w euro:

murawa
Źródło: Twitter – eFortuna.pl
Przed skomentowaniem zapoznaj się z treścią tej informacji, gdyż każdy post z kategorii „Foosy” został wymyślony lub podkoloryzowany dla celów humorystycznych, a niewłaściwie odebrany zagraża zdrowiu psychicznemu.
Strollowany skrót Atletico Madrid vs FC Barcelona!