kryzys-w-malzenstwie-lewandowskich-zamieszany-jest-robben-1

Robben: „Przejście do Bayernu było dla mnie krokiem wstecz”

Znany ze swoich mocno lewicowych poglądów Andrzej Robben jest piłkarzem Bayernu Monachium. Wiemy to. Należy jednak podkreślić, że jego kontrakt z bawarskim walcem wygasa 30 czerwca obecnego roku, co oznacza, że łysy Holender już teraz może negocjować z innymi klubami. Jednak taka opcja jest możliwa tylko teoretycznie, bo w praktyce nikt nie wyobraża sobie, żeby Robben nie przedłużył swojej umowy. Tym bardziej że udzielił bardzo szczerego wywiadu.

Zanim przejdziemy do słów 32-latka trzeba podać kilka faktów. Chyba najważniejsze jest to, co stało się w 988 (lub 989) roku, a mianowicie przyjęcie chrztu przez Rusinów na polecenie wielkiego księcia kijowskiego Włodzimierza I Wielkiego. Druga sprawa jest taka, że Robben (z języka szpakowskiego: Rołben) w latach 2007-09 grał w Realu Madryt, który sprzedał go do Bayernu za kwotę 24 mln euro. To 12 mln mniej niż Madryt zapłacił Chelsea. Słowa Holendra odnoszą się do roku 2009 i jego przeprowadzki do Niemiec.

Powiedziano nam, że jeśli klub mnie sprzeda, to będzie mógł zarobić na mnie jakieś pieniądze. Ale ja nie chciałem odchodzić. Miałem za sobą prawdopodobnie najlepszy okres przygotowawczy, ale wciąż nie dostawałem szans, więc musiałem podjąć decyzję.

To było dziwne lato. Fiorentino Perez powrócił na stanowisko prezydenta, a wraz z nim przybyli nowi piłkarze. Cristiano Ronaldo, Kaka, Karim Benzema i Xabi Alonso przyszli do Madrytu za ogromne sumy pieniędzy.

To była dla mnie trudna decyzja, najtrudniejsza w mojej karierze. Bayern nie był wówczas w europejskiej elicie i dla mnie to był krok wstecz. W końcu podpisałem kontrakt, ponieważ klub zrobił wszystko co w jego mocy, aby mnie przekonać. Louis van Gaal też był argumentem. Teraz jestem w Bayernie na wskroś. Jestem tutaj ósmy sezon i jestem częścią tego klubu.

 

Bez dwóch zdań Robben jest częścią Bayernu i przejdzie do jego historii. Holender, który pod koniec stycznia skończy 33 lata, zagrał dla Bawarczyków w 233 meczach, zdobył 121 goli i uwaga, uwaga – 79 asyst! Dodatkowo udało mu się wykonać poprawnie jeden zwód.

Strollowany skrót Atletico Madrid vs FC Barcelona!