Estelady miały być zakazane podczas meczu

Wspaniały gest piłkarzy podczas wczorajszego finału!

Rożne opinie można mieć na temat tego, co działo się wczorajszym finale Pucharu Króla. Więcej informacji o samym meczu znajdziecie TUTAJ, a w TYM MIEJSCU poczytacie o kontrowersjach związanych z czerwoną kartką dla Mascherano, ale jednego możemy być pewni. Zawodnicy obu drużyn wykonali fantastyczny gest ponad podziałami solidaryzując się z mieszkańcami Katalonii. Szacunek!

To prawda, że spotkanie obfitowało w wiele nieczystych zagrań, efektem których było aż 13 żółtych i 3 czerwone kartki pokazane przez arbitra w trakcie 120 minut spotkania. To prawda, że momentami było gorąco. Wystarczy popatrzeć na poniższy obrazek.

piłkarze nie szczędzili kości

Całość jednak wygląda zupełnie inaczej w momencie, gdy poznamy motywy takiego działania. Jak wiemy planowano ograniczyć Katalończykom wnoszenie na stadion Estelad, czyli niepodległościowych flag stosowanych przez katalońskich separatystów. To niesprawiedliwe traktowanie i brak poszanowania dla wolności wypowiedzi nie mogły pozostać bez echa również wśród piłkarzy. Postanowili oni stworzyć barwy żółto-czerwone barwy Katalonii zbierając żółte i czerwone kartki! Wspaniałe porozumienie ponad podziałami w imię wolności słowa. Gazeta Wyborcza lubi to!

Przed skomentowaniem zapoznaj się z treścią tej informacji, gdyż każdy post z kategorii „Foosy” został wymyślony lub podkoloryzowany dla celów humorystycznych, a niewłaściwie odebrany zagraża zdrowiu psychicznemu.
Strollowany skrót Atletico Madrid vs FC Barcelona!