Mahrez

Wybór piłkarza roku w Premier League to OSZUSTWO!

Szykuje się wielki skandal w świecie futbolu! Oto zawodnikiem sezonu na wyspach został wybrany Riyad Mahrez – gość, którego przed sezonem nie znało 99% tych osób, które kojarzą go teraz, grający w klubie, któremu 99% tych, którzy teraz wróżą Mistrzowski Tytuł, wróżyło spadek. Tak to mniej więcej wygląda, jeżeli chodzi o liczby.

Gdzie tutaj oszustwo? Każdy wie, że Premier League, to najlepsza liga na świecie. Naturalnym jest, że tytuł powinien wpaść w ręce zawodnika, który prezentuje sobą więcej niż Algierczyk, który 6 lat temu grał w 4. lidze francuskiej. Na przykład Eden Hazard, który powinien dostać tytuł za strzelenia ligowego gola po roku. Albo duet Suarez-Ozil, którzy są na najlepszej drodze, by zapewnić Arsenalowi upragnione, czwarte miejsce. Albo Martial, który jest młody, a już kosztował fortunę i jest przecież drugim Henrym. Można się zastanowić nad kandydaturą Costy, Silvy, czy Aguero, a nie jakiegoś Algierczyka, o którego istnieniu mało kto rok temu słyszał.
Taki Douglas ligi angielskiej – nikt nie wiedział kim jest, dopóki wspaniałą grą nie zapewnił swojej drużynie Mistrzostwa (prawie). Z tą różnicą, że Douglas nie gra wspaniale i niczego Barcelonie nie zapewnił, ale rozumiecie porównanie…
To już lepiej było dać tę nagrodę Messiemu – on i tak dostaje większość nagród indywidualnych. Byłoby głośno, prestiżowo i przede wszystkim uczciwie! A tak? Wszyscy czują się oszukani, bo okazuje się, że Premier League to taka liga, w której drużyna walcząca rok temu o spadek może wygrać Mistrzostwo kraju, a najlepszym zawodnikiem jest Algierczyk, który na 100% byłby za słaby na Legię.
I cały mit najlepszej ligi w pizdu.
Oszukali nas! Banda decydentów…

Strollowany skrót Atletico Madrid vs FC Barcelona!