Wszedł Greenwood i rozerwał towarzystwo - echa meczu Tottenham - Man. United

-
0
0
+

Najciekawiej zapowiadającym się spotkaniem 31. serii gier rozgrywek Premier League było starcie Tottenhamu Hotspur z Manchesterem United. Zawodnikom "Czerwonych Diabłów" z pewnością zależało na rewanżu za mecz z trzeciej kolejki, kiedy to Tottenham zwyciężył aż 6:1. Pierwsza połowa nas nie porwała, ale Tottenham zdołał wyjść w niej na prowadzenie. Druga odsłona to jednak zdecydowanie bardziej żywy Manchester United. Pogoń podopiecznych Ole Gunnara Solskjaera finalnie zakończyła się powodzeniem - "Red Devils" wygrali 3:1. Którzy zawodnicy zasłużyli na najwięcej pochwał po tym spotkaniu?

Mason Greenwood

Pierwszy akapit z pochwałami nie mógł zostać poświęcony nikomu innemu. Nastoletnia perełka Manchesteru United błyszczała dziś na placu gry jak najbardziej pożądany i ekskluzywny diament. Greenwood zmienił w 72. minucie Marcusa Rashforda przy wyniku 1:1 i całkowicie odmienił oblicze meczu. Trochę w stylu obecnego szkoleniowca "Czerwonych Diabłów". Anglik potrzebował siedmiu minut, aby posłać perfekcyjne dośrodkowanie w pole karne, które szczupakiem na bramkę zamienił Edinson Cavani. Tottenham w ostatnich chwilach spotkania próbował ugrać jeszcze przynajmniej jeden punkt, ale wszelkich nadziei w szóstej minucie doliczonego czasu pozbawił ich... oczywiście Greenwood.

Fred

Greenwood zapewnił zwycięstwo drużynie z Manchesteru, ale kto dał tak w ogóle sygnał do ataku? Warto zdać sobie sprawę, że pierwsza połowa była senna i nie wskazywała na jakikolwiek błysk geniuszu w drugiej odsłonie w szeregach United. Nim jednak popisał się brazylijski środkowy pomocnik, którego raczej nie posądzilibyśmy o konkrety pod bramką przeciwnika. A jednak w 57. minucie to Fred zapoczątkował, napędził i finalnie wykończył fantastyczną kombinacyjną akcję Manchesteru United. Brazylijczyk stworzył dogodną sytuację Cavaniemu, który przegrał pojedynek z Llorisem. Na szczęście "Red Devils" Fred dalej nabiegał na bramkę rywali i spokojnie dobił strzał Urugwajczyka. Były zawodnik Szachtara Donieck naturalnie również dawał sporo w obronie, ale dziś zapamiętamy go z fantastycznej akcji, którą rozpoczął około 26. metrów od bramki "Totków".

Aaron Wan-Bissaka

Bocznego obrońcę będziemy za to chwalić głównie za poczynania w defensywie i chyba nie zdziwi to nikogo. Anglik grał dziś na bardzo wysokim poziomie, a ominięcie go graniczyło z cudem. Naturalnie nie unikał pojedynków 1 na 1. Co ciekawe, nie popełnił on ani jednego faulu, co też obrazuje nam słuszność jego dzisiejszych decyzji. Jego podania również w większości dochodziły do celu. Były zawodnik Crystal Palace nie patyczkował się z podbramkowymi sytuacji i bezpardonowo oddalał zagrożenie. Takiego Wan-Bissakę sympatycy Manchesteru United z pewnością chcą oglądać zawsze.

Pozostałe dzisiejsze mecze Premier League:

Zabawę na angielskich boiskach rozpoczęliśmy już o 13:00. Burnley podejmowało u siebie Newcastle United. "The Clarets" prowadzili nawet po trafieniu Mateja Vydry, ale końcowego sukcesu pozbawił ich wprowadzony w drugiej połowie Allan Saint-Maximin, który dosłownie chwilę po wejściu zanotował asystę oraz sam wpisał się na listę strzelców 5 minut później. Bramka ta przypieczętowała jednobramkowe zwycięstwo popularnych "Srok".

Różnicą jednego gola wygrał dzisiaj również West Ham, który gościł Leicester. Naturalnie cały mecz w bramce "Młotów" rozegrał Łukasz Fabiański. Show skradł jednak przeżywający renesans kariery Jesse Lingard, który już w pierwszej połowie zanotował dublet. Po przerwie prowadzenie podwyższył jeszcze Jarrod Bowen. Podopieczni Davida Moyesa nie uniknęli jednak nerwów na sam koniec i o mało co nie wypuścili oni z rąk trzybramkowej przewagi. Napastnik Leicester Kelechi Iheanacho również skompletował swój dublet, ale zrobił to zdecydowanie za późno, bo w 91. minucie. "Lisom" zabrakło już czasu i w konsekwencji musieli uznać wyższość West Hamu.

W ostatnim rozgrywanym dzisiaj spotkaniu Premier League Sheffield United nie postawiło najtrudniejszych warunków Arsenalowi. "Kanonierzy" byli lepsi niemalże w każdym aspekcie gry. Wygrali oni to spotkanie wynikiem 3:0 po dublecie Alexandre'a Lacazette'a i jednym trafieniu Martinellego.