Ricardo Sa Pinto przerywa milczenie! EMOCJONALNA WIADOMOŚĆ TRENERA PO ZWOLNIENIU Z WARSZAWY
Grafiki
08-05-2019

Ricardo Sa Pinto przerywa milczenie! EMOCJONALNA WIADOMOŚĆ TRENERA PO ZWOLNIENIU Z WARSZAWY

-
+1
+1
+
Udostępnij

Były trener Legii Warszawa, Ricardo Sa Pinto napisał:

"Jak wiadomo, w kwietniu zakończyłem pracę w Legii. Po czasie refleksji i odpoczynku stwierdziłem, że nadszedł właściwy moment, by skierować kilka słów do sympatyków klubu, którzy się ze mną kontaktują, a także ludzi mnie obserwujących.

Zatrudnienie mojej osoby na stanowisku szkoleniowca Legii było dla mnie powodem do dumy. To klub z milionami kibiców, którzy są jednymi z najlepszych, jakich widziałem w trakcie dotychczasowej kariery. To prawdziwa dusza Legii. 

Kiedy trafiłem do niej, zespół zajmował piąte miejsce w ligowej tabeli. W klubie panowała niepewność wynikająca z frustrującego początku sezonu, w tym porażki w Superpucharze Polski oraz odpadnięcia z eliminacji Ligi Mistrzów i Ligi Europy. 

Osiągnięcie tego, o co nas poproszono, a więc zdobycia mistrzostwa i pucharu kraju, wymagało wiele pracy, poświęcenia, pasji i odwagi w trakcie podejmowania trudnych decyzji. To było potrzebne, by przywrócić Legię na właściwą ścieżkę, z której zboczyła przed moim przyjściem.

Wykonana praca przyniosła efekt w postaci serii 17 spotkań z tylko jedną porażką i sytuacji, w której Legia na 10 kolejek przed końcem sezonu była zależna wyłącznie od siebie, by zostać mistrzem Polski.

Cieszę się, że mogłem pomóc klubowi w przywróceniu pewności siebie i jakości piłkarzom, daniu radości kibicom, ponownym zapełnieniu trybun oraz dołączeniu do pierwszego zespołu zawodników z akademii. 

Mam kilka słów do samych piłkarzy. Przeżyliśmy razem wspaniałe chwile i udało nam się wyjść z dołka. Teraz są oni silniejsi, lepsi i mogą zdobyć tytuł. To, co zbudowaliśmy, daje mi poczucie dumy i wdzięczności. 

Nie wszystko było oczywiście dobre. To dziwne lub nie, ale w ciągu ostatnich 10 lat Legia miała 20 trenerów. Szczerze życzę jej jednak największych sukcesów. Gratuluję świetnym sportowcom i fantastycznym kibicom tego klubu. 

Dalej, Legio."

Komentarze0
Musisz być zalogowany aby dodawać komentarze.

Najnowsze

Betclic wprowadza grę bez podatku. Od 11 marca każdy Gracz może wygrać więcej
-
-110
-110
+
Udostępnij
Główne
10-05-2024

Betclic wprowadza grę bez podatku. Od 11 marca każdy Gracz może wygrać więcej

Kolejny potentat chce Olise. Real ma rywala!
-
+25
+25
+
Udostępnij
Newsy
Dzisiaj

Kolejny potentat chce Olise. Real ma rywala!

Real zarobi na nim 60 mln euro. Mocny ruch!
-
+23
+23
+
Udostępnij
Newsy
Dzisiaj

Real zarobi na nim 60 mln euro. Mocny ruch!

Oto PIŁKA NA FINAŁ Mistrzostw Świata!
-
+35
+35
+
Udostępnij
Grafiki
26-06-2026

Oto PIŁKA NA FINAŁ Mistrzostw Świata!

KOSMICZNE ceny biletów na ćwierćfinał Mundialu!
-
+10
+10
+
Udostępnij
Grafiki
26-06-2026

KOSMICZNE ceny biletów na ćwierćfinał Mundialu!

Nietypowy PREZENT dla Lamine Yamala od kibica... :D
-
+21
+21
+
Udostępnij
Grafiki
26-06-2026

Nietypowy PREZENT dla Lamine Yamala od kibica... :D

HERE WE GO! Manchester City kupuje piłkarza za 150 mln euro!
-
+22
+22
+
Udostępnij
Grafiki
25-06-2026

HERE WE GO! Manchester City kupuje piłkarza za 150 mln euro!

HIT! Wieczysta rusza po... BRAMKARZA ATLETICO!
-
+35
+35
+
Udostępnij
Grafiki
25-06-2026

HIT! Wieczysta rusza po... BRAMKARZA ATLETICO!

Oto TELEFON Roberto Carlosa :D
-
+36
+36
+
Udostępnij
Grafiki
25-06-2026

Oto TELEFON Roberto Carlosa :D

Osimhen polecony dla giganta. Jest decyzja!
-
+22
+22
+
Udostępnij
Newsy
yesterdaye

Osimhen polecony dla giganta. Jest decyzja!