MECZYCHO na Stamford Bridge. Zwycięzcą... Manchester City!

0
+

Dzisiejsze spotkanie Liverpoolu z Chelsea miało być szlagierem nie tylko z nazwy. W końcu mierzyły się ze sobą ekipy bezpośrednio sąsiadujące w tabeli, które powinny raczej łączyć siły, by dogonić rozpędzony Manchester City. Tu jednak mowy o kompromisie nie było i każdy chciał wyrwać, co jego. Komu ostatecznie się udało?

Chelsea 2:2 Liverpool

Jeszcze przed meczem było wiadomo, że obydwa zespoły nie wystąpią w optymalnych składach. Na ławce Liverpoolu nie mógł znaleźć się Jurgen Klopp, który podobnie jak Mikel Arteta walczy z koronawirusem. W Chelsea z kolei zabrakło Romelu Lukaku, który został odstawiony od składu przez Thomasa Tuchela za swoje ostatnie, niekorzystne dla klubu wypowiedzi.

Już po pierwszych 10 minutach Thomas Tuchel mógł być nie lada poirytowany. Jego zespół powinien prowadzić, ale Christian Pulisic przekombinował w sytuacji sam na sam z bramkarzem rywali, którą dostał w prezencie od Trenta Alexandra-Arnolda. Chwilę potem Chelsea już przegrywała, bo Sadio Mane bezwzględnie wykorzystał błąd Chalobaha.

Po kolejnym kwadransie Tuchel miał jeszcze większe powody do zmartwienia. Szczelna linia defensywy jego piłkarzy została przecięta przez prostopadłe podanie Trenta, na końcu którego znalazł się Mo Salah. Choć Egipcjanin był w trudnej sytuacji, bo miał mało czasu, niewiele miejsca i bramkę pod ostrym kątem, to i tak zmieścił piłkę między Mendym a słupkiem.

Jeszcze przed przerwą "The Blues" złapali z rywalami kontakt. Świetnym strzałem popisał się Mateo Kovacić, który w ramach cieszynki nieco posprzeczał się z Jordanem Hendersonem.

Raptem kilkaset sekund później było już 2-2! Jeszcze przed przerwą stan gry wyrównał Christan Pulisic. Ten gol pokazał, jak kluczowy może być agresywny doskok do rywala. Cała akcja rozpoczęła się bowiem od przytomnej interwencji Antonio Rudigera. Potem piłeczka błyskawicznie przeszła przez N'Golo Kante, a Amerykanin tym razem nie miał problemów, by wykorzystać sytuację, która mu się nadarzyła.

Jak można było się spodziewać po tak klasowych zespołach, burzliwa pierwsza połowa doprowadziła do wyciągnięcia stosownych wniosków przez obydwie ekipy. To zła wiadomość dla kibiców, gdyż w efekcie druga część gry była dużo spokojniejsza od pierwszej, choć kilka bardziej emocjonujących momentów też miało miejsce. Tym samym obydwie ekipy podzieliły się punktami, powiększając jednocześnie przewagę Manchesteru City nad resztą stawki. No, nieźle się wzięli za tę pogoń za liderami, nie ma co.