Footrollowa JEDENASTKA WEEKENDU - napastnicy poszaleli, to się nazywa forma strzelecka!

+2
+2
+

"Footrollowa Jedenastka" - to cykl, w którym wielu z was pewnie wkurzymy, niektórych rozbawimy... ale cóż, takie czasy, dyskutuje się o wszystkim. Szczególnie o wyborach. Będziemy Wam prezentować nasz wybór odnośnie tych jedenastu ludzi, których należy wyróżnić. Oczywiście - nie musicie się ze wszystkim zgadzać, wybór zawsze jest trudną rzeczą, ale też dyskusyjną. OTO NASZE FIRST ELEVEN!!!

Mory Diaw (Clermont) – być może PSG nie zachwyciło, lecz nie zmienia to faktu, że Diaw był bardzo pewną ostoją w bramce Clermont. 30-latek obronił aż 10 strzałów, zapewniając remis swojej ekipie.

Bogdan Racovitan (Raków Częstochowa) – defensor mistrza Polski tym razem wystąpił od samego początku. Po drodze zachwycił zarówno pod własną bramką, jak i polem karnym rywala. Dublet jego autorstwa przyczynił się do zwycięstwa nad Radomiakiem Radom (3:0).

Robin Le Normand (Real Sociedad) – sobotni wieczór i derby kraju Basków były dla obrońcy Realu Sociedad słodko-gorzkie. Reprezentant Hiszpanii zdobył bramkę, otwierającą wynik starcia. Już po przerwie opuścił jednak boisko z urazem, który może go wykluczyć z najbliższych spotkań.

Julian Ryerson (Borussia Dortmund) – mecz z Hoffenheim był dla Norwega jednym z najlepszych w tym sezonie, biorąc pod uwagę jego zdobyte. Piłkarz BVB strzelił bowiem pierwszego gola w sezonie.

Martin Odegaard (Arsenal) – od pewnego czasu potwierdza się pewna zasada. Jeśli 25-latka jest w formie, jego zespół sięga po trzy punkty. Nie inaczej było w pojedynku z Bournemouth. Były piłkarz Realu Madryt do bramki dołożył asystę. Po przerwie popisał się też pięknym gestem, oddając rzut karny dla będącego w kryzysie Kaia Havertza.

Jude Bellingham (Real Madryt) – reprezentant Anglii jest w najlepszej jedenastce weekendu niemal co tydzień, lecz co by nie mówić, znajduje się tu zasłużenie. Podczas ostatniego meczu z Gironą zapisał na swoim koncie trafienie oraz piękną asystę przy bramce Joselu.

Maghnes Akliouche (AS Monaco) – młody pomocnik AS Monaco niemal w pojedynkę uporał się z Olympique Marsylią. 21-latek brał udział przy wszystkich trzech trafieniach, na co złożyły się dwie bramki oraz jedna asysta.

Largie Ramazani (Almeria) – wiele wskazuje na to, że mecz z Granadą był najlepszym indywidualnie występem Belga od momentu jego przenosin do La Liga. Atakujący Almerii zanotował trzy asysty przy golach strzelanych przez Luisa Suareza.

Luis Suarez (Almeria) – 25-letni atakujący został drugim z bohaterów w meczu z Granadą. Na jego koncie znalazł się wspomniany już hat-trick, który udało się ustrzelić w zaledwie pięć minut.

Lautaro Martinez (Inter Mediolan) – mistrz świata z Kataru dokonał rzeczy wręcz niemożliwej. W meczu z Salernitaną pojawił się na boisku dopiero po przerwie. Na dobrą sprawę zagrał tylko 36 minut, a mimo to kończył spotkanie z czterema bramkami. Fenomen.

Ollie Watkins (Aston Villa) – wysokie zwycięstwo nad Brighton (6:1) było przede wszystkim zasługą doświadczonego napastnika. Ollie Watkins do hat-tricka dołożył także asystę.