Footrollowa JEDENASTKA WEEKENDU - Vinicius rozbił Barcelonę, wejście smoka De Bruyne!

+1
+1
+

"Footrollowa Jedenastka" - to cykl, w którym wielu z was pewnie wkurzymy, niektórych rozbawimy... ale cóż, takie czasy, dyskutuje się o wszystkim. Szczególnie o wyborach. Będziemy Wam prezentować nasz wybór odnośnie tych jedenastu ludzi, których należy wyróżnić. Oczywiście - nie musicie się ze wszystkim zgadzać, wybór zawsze jest trudną rzeczą, ale też dyskusyjną. OTO NASZE FIRST ELEVEN!!!

Manuel Neuer (Bayern Monachium) – piątkowy mecz z Hoffenheim był dla Neuera występem numer 500 w barwach bawarskiej drużyny. W swoim jubileuszowym starciu 37-latek zanotował kilka bardzo spektakularnych interwencji, które zagwarantowały jego ekipie czyste konto.

Christopher Operi (Le Havre) lewy obrońca beniaminka Ligue 1 poprowadził Le Havre do triumfu w spotkaniu z Olympique Lyon 3:1. Francuski defensor zdobył bramkę, do której dołożył asystę.

Ruben Duarte (Alaves) – piłkarz Alaves rozegrał w spotkaniu z Sevillą zaledwie 14 minut. Niespełna kwadrans spędzony na boisku wystarczył mu do stania się bohaterem swojego zespołu. Jego trafienie z ostatniej minuty regulaminowego czasu gry zapewniło Alaves cenny triumf 3:2.

Amir Rrahmani (Napoli) – mistrz Włoch znów zagrał poniżej oczekiwań i omal nie stracił punktów w meczu z Salernitaną. Z opresji uratował go Rrahmani, który w doliczonym czasie gry trafił na 2:1.

Kirian Rodriguez (Las Palmas) – beniaminek La Liga, Las Palmas, rozbił na własnym obiekcie Villarreal aż 3:0. Dubletem w tym spotkaniu popisał się pomocnik zwycięskiej ekipy, Kirian Rodriguez.

Hakan Calhanoglu (Inter Mediolan) – trwający sezon jest dla Turka bardzo udany. Znakomita forma 29-latka została potwierdzona przy okazji meczu z Monzą. Lider Serie A wygrał to starcie 5:1, do czego w dużej mierzy przyczynił się Calhanoglu. Doświadczony pomocnik zdobył dwie bramki.

Kevin De Bruyne (Manchester City) – mistrz Anglii przez niemal całe spotkanie był zmuszony gonić wynik. Wszystko zmieniło się dopiero po wejściu De Bruyne. Reprezentant Belgii spędził na boisku tylko 22 minuty. W tym czasie strzelił on gola oraz dołożył do niego asystę.

Sandi Lovrić (Udinese) – słoweński pomocnik Udinese niemal w pojedynkę dał swojej drużynie punkt w starciu przeciwko Fiorentinie. Na przestrzeni całego meczu zanotował on bramkę i asystę.

Lautaro Martinez (Inter Mediolan) – podobnie, jak Calhanoglu popisał się on dubletem. W całym sezonie Serie A mistrz świata z Kataru zdobył już 18 bramek w 18 spotkaniach.

Alex Berenguer (Athletic Bilbao) – hiszpański napastnik poprowadził swój klub do zwycięstwa nad Realem Sociedad. Na jego konto trafiły dwa trafienia.

Vinicius Junior (Real Madryt) – reprezentant Brazylii skradł show i niemal w pojedynku pokonał Barcelonę w finale Superpucharu Hiszpanii. Jeszcze przed przerwą 23-latek zdobył hat-tricka.