-
0
0
+

Bayern Monachium przegrał już trzeci mecz w tym sezonie ligowym. Oznacza to, że w 13 rozegranych kolejkach Bawarczycy wygrali ledwie 7 spotkań, co jednak jakoś przesadnie ich nie stresuje. Kibice mówią o braku farta, media mówią o braku farta, działacze mówią o braku farta, piłkarze mówią o braku farta... nawet przeciwnicy mówią, że mieli farta.

Mecze z Bayerem Leverkusen nie są dla Bayernu najtrudniejszymi pojedynkami w historii ich występów w Bundeslidze, choć trzeba zauważyć, że dwa ostatnie mecze ligowe wygrali właśnie "Aptekarze". Wczoraj jednak trudno było ich występ określić mianem wybitnego, bo taki po prostu nie był i faktycznie trzeba mówić o tym, że monachijczycy mieli nieco pecha. Ich nieskuteczność była momentami porażająca, co może być o tyle zaskakujące, że w ich szeregach gra w końcu Robert Lewandowski, najlepszy napastnik świata - oddał wczoraj 4 strzały. Nie mówię, że nie strzelali goli (tylko jednego miał Müller), bo brakowało im umiejętności, ponieważ komu jak komu, ale Bawarczykom w Niemczech na pewno ich nie brakuje. Świetne spotkanie zagrał też na pewno bramkarz Leverkusen, Lukas Hradecky, który... w pierwszej połowie zgubił soczewkę do oka i przez około 20 minut grał właściwie jak pirat - widząc tylko na jedną gałę. Fin przyznał, że gdy sędzia doliczył 6 minut, omal się nie popłakał... Bayernowi nie pomogło nawet to, że od 80 minuty grał w przewadze jednego zawodnika po tym, jak czerwoną kartkę zobaczył Jonathan Tah.

W tabeli monachijczycy zajmują więc czwartą lokatę, choć mogą jeszcze dzisiaj zostać wyprzedzeni przez zawsze potężny Freiburg. Zacząłem zastanawiać się, jak wyglądała ich pozycja w lidze po 13 kolejkach w poprzednich sezonach i prezentuje się to następująco:

• 01/02 - 31 pkt, 2. miejsce, bilans 30:5

Jak widać, bilans punktowy jest dokładnie taki sam jak w poprzednim sezonie, z tym że ofensywa wygląda lepiej. No i w sezonie 2009/10 udało się zrobić meistra mając na tym etapie gorszy bilans punktowy, z tym że wtedy na ławce trenerskiej był dobrze wspominany Louis van Gaal. W każdym razie porażka z Leverkusen trochę wpłynęła na idealny obraz tymczasowego szkoleniowca Bayernu Hansiego Flicka, który po wygraniu 4 meczów z bilansem 16:0 w końcu poczuł gorycz porażki. Ale ogólnie to chyba nie ma się co przejmować, bo w końcu nie było farta, no nie?