-
0
0
+

Schalke 04 0:4 Borussia Dortmund. Suchary już wleciały na Twittera, no ale jak tu się nie śmiać z wielkiej napinki Schalke, które mając w nazwie "04" przegrywa 0:4, w dodatku prezentując futbol przepełniony błędami i niedokładnościami? Kopanie w aut i podania do rywala? Zapisz to, faken! No i nie zabrakło tekstu o stosunku płciowym z własną babcią...

Jutro kolejne spotkania w Bundeslidze! Ten i wiele innych meczów pełnoletni widzowie mogą oglądać i obstawiać na stronie sponsora portalu, Betclic.pl. SPRAWDŹ TUTAJ!

MATERIAŁY PROMOCYJNE PARTNERA | W grach hazardowych mogą uczestniczyć wyłącznie osoby, które ukończyły 18 lat. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest przestępstwem.| Hazard może uzależniać. BEM to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych grozi konsekwencjami prawnymi.

• Dortmund: Bürki - Piszczek, Akanji, Hummels - Hakimi, Dahoud (87. Götze), Delaney (68. Balerdi), Guerreiro (87. Schmelzer) - Brandt - Hazard (79. Sancho), Haaland
  • Schalke: Schubert - Todibo (46. Burgstaller), Sane, Nastasić - Kenny (87. Becker), McKennie, Serdar, (74. Schöpf) Oczipka - Caligiuri (76. Miranda), Raman (46. Matondo), Harit

Cztery strzały celne oddała w tym meczu Borussia, ale to nie znaczy, że wygrała przypadkiem. Dwie klasy wyżej od Schalke - tak właśnie wyglądała dzisiaj gra gospodarzy, którzy w pełni zdominowali rywali. Ci tam jakieś uderzenia mieli (w sumie jedno mniej niż BVB), ale w grze to była jakaś padaka. Oczywiście nie można mieć aż takich pretensji do zespołu, który jest wyraźnie słabszy jakościowo od swojego przeciwnika, no ale w końcu mówiliśmy o wielkich Revierderby, matce wszystkich derbów, na które to podobno "Königsblauen" motywowali się jak dzik na przerycie ogórków. Nawet eksperymentalny środek pola dortmundczyków nie pomógł przyjezdnym.

Bez Emre Cana, Axela Witsela i Marco Reusa, z Jadonem Sancho na ławce (niedawny uraz) - tak osłabieni byli gospodarze. W środku pola grał niespełniający oczekiwań Mahmoud Dahoud z występującym po raz pierwszy od 7 miechów Thomasem Delaneyem, ale i tak zamknęli japy niebieskim. No i przed nimi - w nieco zmienionym ustawieniu - zagrał Julian Brandt, który zaprezentował się OLŚNIEWAJĄCO! Król tego meczu, zdecydowanie. Każdy jego kontakt z piłką wyglądał niczym ptasie mleczko debiutujące na polskim rynku po upadku PRL-u i takich własnie graczy brakowało zdecydowanie Schalke. Amine Harit nie istniał, a Suat Serdar był cieniem wszystkiego, czego cieniem można być.

Gole:

• 29. minuta - rozciągnięcie defensywy S04, Łukasz Piszczek podał do Brandta, który uruchomił Thorgana Hazarda, a ten dograł w pole karne do Erlinga Haalanda - Norweg wiedział, co zrobić z piłką. Ciekawe w tej całej historii jest to, że Hazard pierwotnie miał zacząć mecz na ławce, ale Giovanni Reyna uszkodził się w trakcie rozgrzewki.
  • 45. minuta - bramkarz Markus Schubert pomylił się przy wybiciu, Borussia odzyskała piłkę i wykorzystała rozbitą obronę gości. Brandt asystował przy trafieniu Raphaela Guerreiro.
  • 48. minuta - kontratak BVB, Brandt podał do Hazarda, a ten pokonał Schuberta, mimo że piłka leciała niemalże wprost w golkipera. Serpentynowe uderzenie nie jest usprawiedliwieniem błędnej interwencji.
  • 63. minuta - obrona Schalke znów się posypała, Jonjoe Kenny złamał linię spalonego, a Haaland przekazał piłkę Guerreiro, a ten efektownym efejem (tj. zewnętrzniakiem) umieścił futbolówkę w siatce. Gładko.

Co na to Lukas Podolski?

Schalke nie miało żadnych argumentów i wyglądało tak, jak stereotypowa drużyna po dwumiesięcznej przerwie. Borussia z kolei zagrała tak, jak gdyby nigdy nic i w sumie dobrze, bo oglądało się ją kapitalnie. Nie udało się jej wyprowadzić z równowagi nawet po tekście "Pieprz swoją babcię", który miał rzucić do Haalanda Jean-Clair Todibo, gdy obaj panowie lekko się spięli. Nie było to zbyt miłe, ale wynik okazał się dobrym rewanżem.