Oko na Polaka - kolejne minuty Białka. Wolfsburg znów wygrywa!

-
0
0
+

Bartosz Białek rozegrał kolejne minuty w trwającym sezonie Bundesligi. Młodzieżowy reprezentant Polski pojawił się na murawie w 71. minucie. Jego zespół pokonał na własnym obiekcie Eintracht Frankfurt (2:1). Bohaterem "Wilków" został Wout Weghorst.

WOLFSBURG - EINTRACHT FRANKFURT 2:1 (Weghorst 76', 88' - Dost 61')

Nic na tak nie cieszy, jak kolejne minuty Bartosza Białka na niemieckich boiskach. Tych z punktu widzenia młodzieżowego reprezentanta Polski jest coraz w więcej. W piątkowym spotkaniu z Eintrachtem Frankfurt wszedł na boisko w 71. minucie. Kilka chwil później miał nawet dogodną sytuację na zdobycie bramki, lecz uderzenie 19-latka było dalekie od ideału. Mimo to piłkarze Wolfsburgu sięgnęli po komplet punktów. Bohaterem gospodarzy został strzelec dwóch bramek, Wout Weghorst.

Starcie rozgrywane na Volkswagen Arenie od samego początku było niezwykle wyrównane. Pierwsza bramka padła dopiero po przerwie i w dużym stopniu rozruszała ospałe dotąd ofensywy. W 61. minucie wynik spotkania otworzył Bas Dost. Holender bez najmniejszych problemów wykorzystał rzut karny, jednak prowadzenie po stronie Eintrachtu nie trwało długo. Niespełna kwadrans później do remisu doprowadził, Wout Weghorst. Napastnik "Wilków" podążając śladem rodaka również, pokonał golkipera rywali po uderzeniu z jedenastu metrów. W końcówce zaś wpisał się na listę strzelców po raz drugi, czym zapewnił zwycięstwo swojemu zespołowi.

Po rozegraniu jedenastu spotkań piłkarze Wolfsburgu plasują się na 4. miejscu w tabeli Bundesligi. Do prowadzącego Bayernu Monachium tracą w tym momencie dwa punkty i wciąż pozostają niepokonani w lidze.