Mecz nudny, ale ciekawy, czyli oksymoron z Bawarii - oko na Polaków

-
0
0
+

Sucha woda. Ciepły lód. Mądry głupek. To są oksymorony, które wzajemnie sobie przeczą. Podobnie można powiedzieć o meczu, który był nudny, ale ciekawy, choć obstawiam, że niejeden taki w życiu zobaczyliście. Wiecie, nudy, nudy, a potem jakaś akcja tak kuriozalna, że będziecie wspominać ją jeszcze długi czas. Coś w ten deseń zaoferowali nam dzisiaj Rafał Gikiewicz z Robertem Gumnym.

Kiedy Augsburg oddał pierwszy strzał, była 76. minuta. Daniel Caligiuri wykonywał rzut karny po faulu Ibrahima Konate na Madsie Pedersenie i od razu trafił do siatki, choć Peter Gulacsi prawie sięgnął piłki. RB Lipsk prowadził wtedy 2:0, no i zrobiło się 2:1. "Byki" po pierwszej połowie wygrywały gładko, natomiast w drugiej zwolniły tempo, a jako że Augsburg w ogóle tego tempa nie narzucił, nie działo się nic - aż do tej "jedenastki". Ów gol Caligiuriego był zdajsie dopiero drugim strzałem po przerwie w ogóle.

Bramki dla Lipska w pierwszej połowie zdobywali Dani Olmo i Yussuf Poulsen, no i właśnie na golu tego pierwszego na chwilę się zatrzymamy. Hiszpan pokonał Rafała Gikiewicza (także) z karnego, choć... za pierwszym razem Polak okazał się lepszy. Sędziowie jednak dostrzegli, że 33-letni golkiper wysunął się przed linię bramkową w sposób niedozwolony i zmusili Olmo do powtórki. Pierwsza interwencja "Gikiego" była świetna, natomiast druga... apatyczna, stanął tak, piłka go minęła... Co ciekawe, bramkarz FCA ponownie wysunął się lekko w przód, ale tym razem arbitrzy wątów już nie mieli.

Ogólnie polski bramkarz radził sobie nieźle, jednak krótko po golu Caligiuriego przytrafiła mu się mocno niepewna interwencja, kiedy daleko poza "szesnastką" chciał przeciąć długie podanie jednego z graczy RB. Szybszy jednak okazał się mułowaty (oksymoron) Alexander Sorloth i nagle okazało się, że bramka Augsburga pozostaje pusta. Norweg był jednak zepchnięty do boku, "Giki" natychmiast stanął naprzeciw niego, potem zaczął jakoś cofać się w stronę swojego słupkowo-poprzeczkowego domku, a Sorloth chciał to wykorzystać, dopuszczając się mizernej próby lobu. Polak pacnął jeszcze piłkę ręką, ta spadła gdzieś pod nogi Marcela Sabitzera i ostatecznie zatrzymała się na słupku... Uff.

W bawarskiej ekipie cały mecz zagrał także Robert Gumny, który zaczyna notować jakiś tam progres. Z bardzo słabego stał się po prostu cienki. Ambicji najwyraźniej mu jednak nie brakuje, bo po jednej z sytuacji, którą zobaczycie pod spodem, gdy nie udało mu się opanować piłki, z jego ust padło porządne staropolskie "k***a j*b**a". Były lechita pokusił się nawet o strzał celny (!), w samej końcówce, gdy jakimś cudem znalazł się w okolicach lewego narożnika bramki RB. Uderzył jednak za słabo i w środek, jednak biorąc pod uwagę, że poza golem Caligiuriego był to jedyny strzał celny Augsburga, trzeba go za to pochwalić. Gumny jednak miał piłkę niezwykle rzadko, wykonał ledwie 16 podań, z czego tylko połowa była celna...