-
0
0
+

Mógł sobie grać Bayern Monachium. Mogła sobie grać Borussia Dortmund. W sobotę o 18:30 mogło grać sobie Schalke. Ale NIC nie zmieni tego, że hitem 13. kolejki Bundesligi był pojedynek czwartej drużyny z drugą. RB Lipsk podejmował u siebie Borussię Mönchengladbach i wygrał 2:0, będąc stroną zdecydowanie lepszą.

Lipsk: Gulacsi - Klostermann, Konate, Upamecano, Halstenberg - Demme - Sabitzer, Kampl (83. Ilsanker) - Bruma (69. Laimer) - Poulsen, Werner (90. Cunha)

Gladbach: Sommer - Lang (77. Raffael), Elvedi, Jantschke Wendt (77. Cuisance) - Strobl - Hazard, Neuhaus (60. Traore), Zakaria, Plea - Stindl.

Suche statystyki porównujące to, jak jedni radzą sobie u siebie, a drudzy na wyjeździe, kazały twierdzić, że faworytem będzie tutaj Lipsk. Oczywiście na korzyść Borussii działał fakt, że "Byki" grały w czwartek mecz Ligi Europy, a to zawsze powoduje dodatkowe zmęczenie, nawet jeśli skład z tamtego pojedynku różnił się znacznie od tego, co Ralf Rangnick wystawił dzisiaj. Na niekorzyść RB mogło oprócz tego wpływać również to, że dzisiaj w Lipsku nieźle lało, co dodatkowo sprawiało, że murawa nie była niczym aksamitna pościel na delikatnej skórze azjatyckiej dziewicy.

A mimo tego to właśnie RasenBallsport wszedł w ten mecz z buta jak szalony. Mało kto spodziewał się tego, że gospodarze wyjdą AŻ TAK nabuzowani i strzelą gola już w 3. minucie meczu. Timo Werner wraz ze swoim kolegą, którego Polacy powinni powoli analizować, czyli Austriakiem Marcelem Sabitzerem, rozmontowali we dwójkę całą obronę "Źrebaków" i poradzili sobie z pięcioma zawodnikami. Niemiec poradził sobie także z bramkarzem i myk, 1:0. Pierwszy kwadrans bezdyskusyjnie należał do RB, które mogło prowadzić nawet 2:0, gdyby Lukas Klostermann i jego wolej z pięciu metrów lepiej współpracowali.

Gladbach coś tam się zaczęło ogarniać dopiero po kilkunastu minutach, ale nawet jeśli udawało im się stwarzać jakieś sytuacje, to na drodze stawał ten, który ratował Lipsk w tym sezonie już nie raz - czyli rzecz jasna bramkarz Peter Gulacsi. W 21. minucie świetnie skrócił kąt przy podaniu prostopadłym do Larsa Stindla, a dokładnie dziesięć minut później piękną paradą popisał się przy główce tego samego zawodnika. Jednak im bliżej było końca połowy, tym "Byki" bardziej naciskały, świetnie dysponowany był Sabitzer, jednak to Werner podwyższył prowadzenie. W doliczonym czasie gry Yussuf Poulsen łatwo poradził sobie ze środkowym obrońcą wicelidera, Tonym Jantschke, popędził w stronę bramki i chcąc kiwnąć bramkarza, przez przypadek ustawił Wernerowi piłkę do pustaka. 2:0 do przerwy i to w sumie nic dziwnego. Jeśli Niemiec strzela w tym sezonie Bundesligi jakieś gole, to ZAWSZE ładuje po dwa.

W drugiej części spotkania piłkarze obydwu zespołów nie mieli zamiaru zwalniać tempa i weszli w połówkę z ogromnym impetem. Akcje przenosiły się z jednej strony boiska na drugą, ale bramki nie padały. Bliżej szczęścia byli gospodarze, jednak Tobias Strobl i Oscar Wendt ofiarnymi interwencjami ratowali swoje drużyny. Gladbach miało wyraźną przewagę w posiadaniu piłki, ale grało znacznie wolniej od swoich przeciwników, nie miało pomysłu na zagrożenie bramce Gulacsiego i tylko nadziewało się na groźne kontrataki. O ich bezradności najlepiej świadczy fakt, że w trakcie drugich 45 minut oddali tylko dwa uderzenia - choć jednym z nich było sam na sam Alassane Plei. Kuriozalnego gola mogli zdobyć, gdy zblokowane dośrodkowanie Stindla poleciało wysoko i spadło na słupek. Ale nie zdobyli, bo... był słupek.

Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie, a RasenBallsport wygrał w pełni zasłużenie, choć gdyby było takie 4:1, nikt nie mógłby mieć pretensji. Pogoda nie dopisywała, niektórzy polscy piłkarze nie mogliby być zadowoleni, ale cieszyć mogli się kibice (za wyjątkiem tych z Mönchengladbach), którzy zobaczyli naprawdę przyjemne i szybkie widowisko. No, Sabitzer też nie może być za bardzo zadowolony, bo sam oddał połowę strzałów całej ekipy Lipska (7!), ale niestety nie trafił do siatki. Może w meczu z Polską, Marcel!