Gru
22
2018
Skomentuj

Oficjalnie: zarząd oraz rada nadzorcza Wisły Kraków złożyli rezygnację!

"Towarzystwo Sportowe Wisła Kraków informuje, iż od godziny 16.00 nie jest już właścicielem piłkarskiej spółki Wisła Kraków SA. Zarząd oraz Rada Nadzorcza złożyli rezygnację. Informację dotyczącą nowych władz przekaże w osobnym komunikacie nowy właściciel klubu" - podał na Twitterze profil TS Wisła Kraków.

Umowa ws. przejęcia Wisły przez potencjalnych nowych właścicieli została podpisana we wtorek w Zurychu. Była to sprzedaż warunkowa, nowi inwestorzy zobowiązali się do spłaty długu licencyjnego w wysokości 12 milionów złotych.  Oświadczenie TS Wisła nie oznacza, że przelew został zrealizowany - jest to kolejny (przedostatni) formalny krok przy przejmowaniu klubu przez luksembursko-brytyjski fundusz inwestycyjny. Kluczową datą w operacji przejmowania akcji Wisły Kraków SA. będzie 28 grudnia - jeśli konsorcjum spłaci dług licencyjny, to formalnie przejmą oni wtedy 100% akcji spółki.  Jeśli jednak tak się nie stanie, to ponownie właścicielem klubu zostanie TS Wisła Kraków. 

Na koncie Wisły nie ma jednak pieniędzy. - Umowa wciąż jest warunkowa. Jednym z warunków były dymisje. Po prostu jeden z nich został właśnie spełniony. Przelew ma przyjść do 28 grudnia - informuje Iwona Stankiewicz, rzecznik klubu

Przypomnijmy, że w skład zarządu klubu wchodzili: Marzena Sarapata (prezes zarządu), Daniel Gouda (wiceprezes), Ewa Rosek (dyrektor zarządzający) oraz Iwona Stankiewicz (rzecznik prasowy).

Towarzystwo Sportowe „Wisła" prawdopodobnie wywiązała się już ze wszystkich warunków umowy, pozostaje tylko czekać na pieniądze oraz powołanie nowego zarządu. Tymczasowym prezesem spółki został Adam Pietrowski. Na ten moment trwają rozmowy z potencjalnymi kandydatami na stanowisko prezesa, a w kuluarach mówi się, że najpoważniejszym kandydatem jest Bogdan Basałaj.

Więcej informacji wkrótce...

Najczęściej czytane...

Video
17 Wrzesień 2017

Tete zgasił Neymara [VIDEO]

Video
11 Październik 2017

Lewy w parodii Jeden Osiem L - Jak Zapomnieć

Video
3 Październik 2017

Wojciech Szczęsny w roli dziennikarza! Mistrzowskie pytanie o Krychowiaka! xD [VIDEO]

Video
18 Wrzesień 2017

Neymar chce strzelać rzut karny, ale Cavani... [VIDEO]