.jpg)
OFICJALNIE: Luquinhas nowym zawodnikiem Legii!
Transfery Igora Lewczuka, Waleriana Gwilii oraz Arvydasa Novikovasa nie były ostatnimi. Oficjalnie kolejnym wzmocnieniem wicemistrza Polski został Brazylijczyk Luquinhas, który dołączył do stołecznego zespołu na zasadzie transferu definitywnego i związał się z nim 3-letnim kontraktem.
Tegoroczne okienko transferowe jest wprost wybitne w wykonaniu klubów PKO Ekstraklasy. Wczoraj swoją kadrę na przyszły sezon powoli zaczęła domykać Jagiellonia Białystok, która po pozyskaniu Tomasa Prikryla oraz Ognjena Mudrinskiego jest już niemal gotowa na przyszły sezon. Dziś do ofensywy transferowej przystąpiła Legia Warszawa, który zakupie Arvydasa Novikovasa, nadal wzmacnia swoje flanki.
Nowym zawodnikiem stołecznego zespołu został brazylijski skrzydłowy Luquinhas, w ostatnim czasie występujący w Clube Desportivo das Aves. 22-latek w poprzednim sezonie ligi portugalskiej wystąpił w 17 spotkaniach, zapisując na swoje konto 4 asysty. Po udanym sezonie w Lidze NOS zainteresowała się nim Legia Warszawa, która z nowym zawodnikiem związała się 3-letnim kontraktem.
22-letni Luquinhas na mocy transferu definitywnego przeszedł do Legii Warszawa z portugalskiego Clube Desportivo das Aves. Występujący na pozycji lewego pomocnika Brazylijczyk podpisał trzyletni kontrakt. #LegiaNews
— Legia Warszawa (@LegiaWarszawa) July 4, 2019
➡️ https://t.co/5UHDJAyUUL pic.twitter.com/vuvaDNbcFF
Wzmocnienia skrzydeł w warszawskim zespole są w dużej mierze związane z licznymi ubytkami podczas obecnego okienka. Przed kilkoma tygodniami z drużyną prowadzoną przez Aleksandara Vukovicia pożegnali się Michał Kucharczyk, Kasper Hamalainen oraz Miroslav Radović, których kontrakty nie zostały przedłużone, a także Sebastian Szymański, który na zasadzie transferu definitywnego przeniósł się do Dynama Moskwa.