Podział punktów przy Słonecznej. Lech wraca z remisem

-
0
0
+

Piłkarze Jagiellonii Białystok zremisowali przed własną publicznością z Lechem Poznań 1:1. Bramkę dla gospodarzy zdobył przed przerwą Bogdan Tiru. W drugiej odsłonie odpowiedział Jakub Moder.

Już w sobotę mecz Borussia Dortmund vs Freiburg! Ten i wiele innych meczów pełnoletni widzowie mogą oglądać i obstawiać na stronie sponsora portalu, Betclic.pl. SPRAWDŹ TUTAJ!

MATERIAŁY PROMOCYJNE PARTNERA | W grach hazardowych mogą uczestniczyć wyłącznie osoby, które ukończyły 18 lat. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest przestępstwem.| Hazard może uzależniać. BEM to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych grozi konsekwencjami prawnymi.

Podczas przedmeczowej konferencji piłkarz Jagiellonii Białystok, Maciej Makuszewski zapierał się, że kibice w starciu z Lechem Poznań zobaczą całkowicie odmieniony zespół. Białostoczanie po porażkach z Wisłą Kraków oraz Legią Warszawa, a także bezbramkowym remisie z Koroną Kielce znaleźli się w niekomfortowej sytuacji. Ta przy każdej kolejnej stracie punktów stawała się coraz mniej korzystna, a w starciu z Lechem interesowało ich tylko i wyłącznie zwycięstwo. Rywal nie był jednak prosty. "Kolejorz" po triumfie nad Lechią Gdańsk (2:0) przyjechał do Białegostoku podwójne podbudowany. Maciej Makuszewski jeszcze przed meczem podkreślał, że rywal będzie nabuzowany do granic możliwości, a w orbicie zainteresowania znajdzie się tylko i wyłącznie zdobycie kompletu punktów.. I taki rzeczywiście wyszedł. Goście byli szybcy, zdecydowani, lecz przez większość spotkania mało precyzyjni.

To jeszcze przed przerwą przelało się na korzyść gospodarzy. Na kilka minut przed końcem pierwszej odsłony dobrze wykonany rzut rożny na bramkę zamienił Bogdan Tiru. Dla rumuńskiego stopera trafienie przeciwko Lechowi było pierwszym w barwach Jagiellonii, lecz nie były to jedyne okazje. Zaraz po rozpoczęciu drugiej połowy słupek bramki strzeżonej przez Mickeya van der Harta obił Taras Romanczuk. W pierwszej natomiast pojedynku z Holendrem nie potrafili wygrać Zoran Arsenić oraz Jakov Puljić. Jagiellonia, choć po pierwszych 45. minutach schodziła do szatni w dobrych nastrojach - korzystnego wyniku nie utrzymała.

Druga połowa toczyła się już głównie na korzyść gości, którzy raz po raz zagrażali bramce strzeżonej przez Damiana Węglarza. Zaraz po rozpoczęciu drugiej odsłony gola zdobył Kamil Jóźwiak. Sędzia po interwencji VAR-u uznał jednak, że skrzydłowy przyjezdnych znajdował się na pozycji spalonej, jednoznacznie anulując gola. Tego prawidłowego "Kolejorz" zdobył kwadrans później. Znów bohaterem był Jakub Moder. Młodzieżowy reprezentanta Polski podobnie jak w starciu z Lechią pokonał bramkarza rywali po uderzeniu z dystansu, zapewniając cenny punkt poznaniakom.

Jagiellonia Białystok : Lech Poznań (41' Tiru - 62' Moder)

Jagiellonia: Węglarz - Kadlec, Tiru, Runje, Arsenić - Romanczuk, Borysiuk, Pospisil - Mystkowski (68' Wdowik), Makuszewski (67' Camara), Puljić (75' Imaz)

Lech: van der Hart - Kamiński, Satka, Rogne (31' Crnomarković), Kostevych - Muhar (60' Moder), Tiba, Ramirez - Puchacz (77' Marchwiński), Jóźwiak, Gytkjaer