Mecz do jednej bramki przy Bułgarskiej. Piast tylko zremisował z Zagłębiem

-
0
0
+

Bezlitosny i zabójczy. Tylko i wyłącznie w taki sposób można opisać dzisiejsze poczynania Lecha Poznań. "Kolejorz" rozbił na własnym obiekcie Podbeskidzie Bielsko-Biała (4:0) i zmniejszył stratę do uciekającej czołówki. W pierwszym niedzielnym meczu dobrze punktujący ostatnio Piast Gliwice podejmował osłabione zaś Zagłębie Lubin. Po bardzo średnim spotkaniu oba zespoły podzieliły się punktami.

Piast Gliwice - Zagłębie Lubin 1:1 (Świerczok 10' - Mraz 14')

Piast: Plach - Konczkowski, Huk, Malarczyk, Holubek - Chrapek (75' Alves), Sokołowski - Badia (82' Żyro), Milewski (46' Jodłowiec) - Steczyk (82' Pyrka), Świerczok (88' Lipski)

Zagłębie: Hładun - Wójcicki, Jończy, Guldan, Bartolewski - Baszkirow - Szysz ('75 Żivec), Żubrowski, Poręba, Drazić (82' Bednarczyk) - Mraz (75' Sirk)

Trener Zagłębia, Martin Sevela miał przed tym spotkaniem dość spore problemy z zestawieniem linii defensywnej swojego zespołu. Nie mógł skorzystać z trzech zawodników stanowiących trzon tej formacji - Lorenco Simicia, Kacpra Chodyny i Sasy Balicia. Dyspozycja ich zastępców z pewnością stanowiła dużą niewiadomą. Początek był przeciętny w wykonaniu obu defensyw i w kilkanaście minut padły dwie bramki, a mogło być ich jeszcze więcej.

Piastowi prowadzenie fenomenalnym strzałem z okolic połowy boiska dał Jakub Świerczok, a kilka minut później wyrównał Samuel Mraz. Tak naprawdę to sam Świerczok mógł w tym czasie skompletować hattricka, ale brakowało mu skuteczności. Przez pozostałą część pierwszej połowy oba zespoły miały duże problemy z konstruowaniem akcji i kreowaniem sytuacji podbramkowych.

Po zmianie stron przez około 25 minut nie działo się praktycznie nic wartego uwagi. Jedyną szansę na zdobycie bramki zmarnował Świerczok. Snajper drużyny z Gliwic w klarownej sytuacji uderzył prosto w bramkarza. W tym momencie Piast poczuł krew i raz po raz przeprowadzał akcje prawą stroną boiska, gdzie bardzo aktywny był Martin Konczkowski. Nie przyniosły one jednak efektu w postaci gola, a końcowy fragment spotkania wyglądał tak, jakby oba zespoły satysfakcjonował remis i więcej bramek w Gliwicach nie oglądaliśmy.

LECH POZNAŃ - PODBESKIDZIE BIELSKO-BIAŁA 4:0 (Rogne 31', Ishak 44', Tiba 47' Ramirez 53')

Lech: Bednarek - Czerwiński, Rogne, Crnomarković, Kravets - Tiba, Moder (81' Muhar) - Ramirez (71' Marchwiński), Kamiński (59' Skóraś), Sykora (59' Puchacz) - Ishak (59' Awaad)

Podbeskidzie: Pesković - Gutowski (76' Modelski), Bashlay, Rundić (51' Komor), Gach - Kocsis (76' Bieroński), Rzuchowski - Ubbink, Myakushko (62' Sitek), Marzec (62' Sierpina) - Roginić

Po czwartkowej porażce z Benficą w ramach rozgrywek Ligi Europy jasny był fakt, iż dzisiejsze spotkanie z beniaminkiem będzie obdarzone zdecydowanie wyższym priorytetem. O tym mówiła zresztą wyjściowa jedenastka z Portugalii, która ze względu na utracone szanse awansu, nabrała wartości rezerwowych. Dziś tym samym ujrzeliśmy pierwszy garnitur, który mimo małego falstartu poradził sobie znakomicie. A o jakim falstarcie mowa, gdy "Kolejorz" zwyciężył "do zera"?

Zanim strzelanie po stronie gospodarzy rozpoczęło się na dobre, Filipa Bednarka pokonał Marko Roginić. Gol zdobyty przez Chorwata uznany jednak nie został – dogranie do napastnika gości posłano już zza linii końcowej boiska – i wszystko zaczęło się od początku. Aczkolwiek i to nie trwało długo.

Ledwie trzy minuty po nieuznanej bramce dla Podbeskidzia wynik meczu – tym razem prawidłowo – otworzył Thomas Rogne. Bramka zdobyta przez Norwega zapoczątkowała jednocześnie serię ciosów i kolejne bramki dla podopiecznych Dariusza Żurawia. Jeszcze przed przerwą podwyższył Mikael Ishak. Po jej zakończeniu pięć groszy dołożył Pedro Tiba, a cały spektakl do jednej bramki zamknął Dani Ramirez. "Kolejorz" dzięki dzisiejszemu zwycięstwu przesunął się na 7. pozycję w tabeli Ekstraklasy i zmniejszył straty do uciekającej stawki.