Jagiellonia i Legia? Znów zawiodły. Lech po raz kolejny przegrywa

-
0
0
+

Płock i Białystok - oto areny niedzielnych zmagań w ekstraklasie. Na Mazowsze wybrał się poszukujący pierwszego wiosennego zwycięstwa Lech. "Kolejorz" będzie musiał punktów szukać w kolejnych spotkaniach, bo przegrał z Wisłą po bardzo niemrawym meczu (0:1). Natomiast na Podlasiu zawitała Legia, ale na rozstrzygnięcie tego meczu musimy jeszcze poczekać.

Wisła Płock - Lech Poznań 1:0 (73' Susnjara)

Wisła: Kamiński - Zbozień, Rzeźniczak, Uryga, Cabezali - Lagator - Szwoch, Lesniak, Rasak, Kocyła - Tuszyński

Lech: van der Hart - Czerwiński, Dejewski, Milić, Puchacz - Karlstroem, Tiba - Sykora, Ramirez, Kamiński - Szymczak

W tej rywalizacji bardzo ciężko było wytypować faworyta. Z jednej strony mieliśmy punktującą Wisłę Płock, a z drugiej zawodzącego, ale silniejszego kadrowo Lecha. Mogliśmy oczekiwać wyrównanego spotkania i takie też dostaliśmy. W pierwszej części nie działo się zbyt wiele ciekawych rzeczy. Było bardzo mało uderzeń, a celnych nie było praktycznie w ogóle i bramkarze byli bezrobotni. Jedyną okazję miał Jakub Kamiński, ale jej niw wykorzystał.

Chcielibyśmy napisać, że po przerwie było ciekawiej, ale nie za bardzo możemy to zrobić, bo zwyczajnie znowu wiało nudą. W zasadzie do 70. minuty najciekawszym momentem była zmiana w Lechu, po której zdjęty z boiska Dani Ramirez wściekł się niesamowicie i stanął przy wejściu do szatni zamiast usiąść na ławce rezerwowych. Jednak po tej 70. minucie Wisła wreszcie zaatakowała skutecznie. Patryk Tuszyński dograł do Luki Susnjary, a ten zdobył bramkę w swoim debiucie w barwach "Nafciarzy". Oczywiście przegrywający Lech próbował wyrównać, ale nie zdołał wcisnąć chociażby jednej bramki.

JAGIELLONIA BIAŁYSTOK - LEGIA WARSZAWA 1:1 (Imaz 4' - Pekhart 18')

Jagiellonia: Dziekoński - Olszewski, Augustyn, Tiru, Nastić - Borysiuk, Pospisil - Imaz, Twardek, Cernych - Puljić

Legia: Miszta - Juranović, Wieteska, Jędrzejczyk - Wszołek, Slisz, Martins, Mladenović - Kapustka, Luquinhas, Pekhart

Historia meczów Jagiellonii Białystok z Legią Warszawa w stolicy Podlasia ma długą, lecz w ostatnim czasie dość mierną przeszłość. Dlaczego? Otóż większość z nich kończyła się bezbramkowymi remisami w porywach do starć, w których padała wręcz znikoma liczba bramek. I taki stan utrzymywał się do dzisiaj. W końcu były bramki, lecz by was nie zwieść, nie wszystko padało po akcjach z gry.

Zaczęło się dość szybko. Już w 4. minucie spotkania jego wynik otworzył Jesus Imaz. Najlepszy strzelec Jagiellonii w trwających rozgrywkach pokonał Cezarego Misztę po dobrze wykonanej jedenastce, lecz prowadzenie żółto-czerwonych nie trwało długo. Jak na faworyta przystało, Legia była zespołem zdecydowanie groźniejszym była Legia. Atakowali, próbowali. W 18. minucie nawet wyrównali. Po rzucie karnym trafił Tomas Pekhart i w tym momencie mecz zastygł. Ale nie przez temperaturę, choć naprawdę było zimno. Oba zespoły skupiły się na bezbłędnej grze z tyłu, co przywróciło spotkania Jagiellonii z Legią do znakomicie znanych standardów. Znów zrobiło się przeciętnie i tak też pozostało do samego końca.