-
0
0
+

Niedzielne granie z ligą hiszpańską zakończyliśmy na Camp Nou. W stolicy Katalonii Barcelona podejmowała Athletic Club i z pewnością chciała wziąć rewanż za niedawno przegrany finał Superpucharu. Nie było łatwo, ale udało się. Katalończycy zwyciężyli 2:1. Dzięki tej wygranej, podopieczni Ronalda Koemana mają tyle samo punktów co Real Madryt.

FC Barcelona - Athletic Club 1:1 (20' Messi, 75' Griezmann - 49' Alba sam.)

Barcelona: ter Stegen - Mingueza, Araujo, Umtiti, Alba - Pjanić (67' Sergi Roberto), de Jong, Pedri - Messi, Griezmann (84' Lenglet), Dembele (87' Braithwaite)

Athletic: Simon - Capa (84' Lekue), Yeray, Martinez, Berchiche - de Marcos (67' Berenguer), Dani Garcia, Vencedor (67' Vesga), Muniain - Raul Garcia, Williams (84' Villalibre)

W ostatnim czasie kibice Barcelony niezbyt dobrze wspominają rywalizacje z Athletikiem. Oczywiście, spotkanie ligowe na San Mames zostało przez Katalończyków wygrane w bardzo dobrym stylu. Jednak trochę później przyszła rywalizacja o Superpuchar Hiszpanii, a tam w spotkaniu finałowym to Baskowie byli górą. Dziś wspomnienia z tamtej rywalizacji z pewnością pojawiły się w głowach niektórych kibiców "Blaugrany". Początek rywalizacji był dość ciężki dla podopiecznych Ronalda Koemana. Athletic dobrze się bronił, ale podopieczni Marcelino nie mogli nic poradzić przy uderzeniu Leo Messiego z 20. minuty. Wtedy Argentyńczyk znakomicie uderzył z rzutu wolnego i nie dał szans rywalom.

Dzięki tej bramce gospodarzom grało się zdecydowanie łatwiej. Piłka chodziła lepiej niż przy bezbramkowym remisie i całkiem dobrze funkcjonowały skrzydła. W pewnym momencie Ronald Araujo poleciał z piłką przez kilkadziesiąt metrów i uderzył z dystansu, a to uderzenie przeleciało centymetry obok słupka. Ogólnie w ostatnim czasie urugwajski stoper z pewnością jest najlepszym obrońcą katalońskiej drużyny. Niemniej, więcej bramek przed przerwą nie zobaczyliśmy.

Druga odsłona rozpoczęła się bramką wyrównującą. Nie zdobył jej jednak żaden z zawodników Athletiku, a Jordi Alba. Defensor "Dumy Katalonii" później oczywiście wyruszył z pretensjami do arbitra, że niby był faulowany. No jak pokazały powtórki, nie było tam mowy o przewinieniu. Niedługo później swój kunszt zaprezentował Unai Simon, gdy bardzo dobrze głową uderzył Miralem Pjanić. Przez kolejne minuty gospodarze męczyli się niemiłosiernie. W ataku nie wychodziło im kompletnie nic, bo przyjezdni byli bardzo dobrze ustawieni na swojej połowie.

Na szczęście sympatyków "Blaugrany" na kwadrans przed końcem podstawowego czasu gry, bardzo dobrze do akcji ofensywnej podłączył się Oscar Mingueza. Boczny defensor dokładnie wystawił piłkę do Antoine'a Griezmanna, a Francuz nie miał problemów z umieszczeniem jej w siatce. No i standardowo, gdy Barcelona prowadzi, końcówka musi być nerwowa. Nie może być spokojnie. Athletic raz po raz albo wrzucał w pole karne, albo uderzał z dystansu. Oczywiście jednym ze sposobów było wysokie podchodzenie pressingiem i próbowanie odbiorów pod bramką ter Stegena. Ostatecznie te próby nic nie przyniosły i Baskowie z Camp Nou nie wywieźli nawet punktu.