-
0
0
+

Real Madryt wygrał dzisiejsze spotkanie, ale nie obyło się bez problemów. Wystarczy powiedzieć, że mało brakowało by Huesca zdobyła trzy bramki w pięć minut. Jednak to “Królewscy” zwyciężyli, głównie dzięki Varane’owi, który zdobył dziś swój drugi dublet w karierze.

Huesca: Álvaro; Siovas, Pulido, Gastón Silva (86’ Ferreiro); Maffeo, Mikel Rico (86’ Juan Carlos), Doumbia (73’ Ontiveros), Seoane, Javi Galán; Okazaki (62’ Escriche), Rafa Mir

Real Madryt: Courtois; Odriozola (67’ Marcelo), Varane, Nacho, Mendy (78’ Marvin); Modrić, Casemiro, Kroos; Asensio, Benzema, Vinícius (78’ Mariano)

Dotychczas starcia Realu Madryt z takimi zespołami jak Huesca miały jednego zdecydowanego faworyta. Teraz oczywiście wciąż stołeczny klub jest stawiany w roli tego lepszego, jednak trudno powiedzieć, że jego porażka obecnie byłaby jakimś wielkim zaskoczeniem. Słaba gra, liczne absencje i ławka słaba jak dyspozycja Isco zdecydowanie nie pozwalały wierzyć w bezproblemowe zwycięstwo “Królewskich”

W pierwszych minutach zespołem dominującym była Huesca. Gospodarze regularnie zagrażali bramce Courtois. Dopiero z czasem “Królewscy” dołączyli do spotkania i również zaczęli stwarzać sobie dobre sytuacje. Przy większości z nich swój wkład miał Toni Kroos, który był główną siłą napędową Realu w pierwszej połowie.

Pierwsza minuta drugiej połowy mogła być świetna dla Huesci. Rico był blisko pokonania Courtois, ale piłka po jego strzale odbiła się od poprzeczki. Nadrobił to jednak Galan, który dwie minuty później trafił w okienko bramki Belga, czym wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Początek drugiej połowy był dla Realu Madryt słaby, ale mogło być jeszcze gorzej. Krótko po golu poprzeczka “Królewskich” została jeszcze raz obita. Mało brakowało, a w ciągu pięciu minut piłkarze Huesci mieliby trzy bramki na koncie.

W drugiej połowie słowem kluczem wydawała się być “poprzeczka”. W 54 minucie Karim Benzema trafił w nią oddając strzał z rzutu wolnego. Piłka wróciła na plac gry. Pierwszym zawodnikiem przy futbolówce był Varane, który skierował ją do bramki zmieniając wynik na 1:1.

Karim Benzema dziś miał kilka okazji by umieścić piłkę w siatce. Jednak trudno to zrobić, gdy trafia się w niemal leżącego bramkarza zamiast w drugą, pustą, połowę bramki. Takiego problemu nie miał jednak w 84 minucie Varane, który ponownie znalazł się w odpowiednim miejscu o odpowiednim czasie i drugi raz w tym meczu skierował piłkę do pustej bramki.