-
0
0
+

Mecz meczów, najważniejszy pojedynek między klubami w światowej piłce nożnej i spotkanie, które elektryzuje cały futbolowy świat, czyli El Clasico. Rywalizacja największych tuzów hiszpańskiej i europejskiej piłki. 246. starcie Realu Madryt z Barceloną, mające o wiele większą wartość niż same 3 punkty. Bowiem zwycięzca mógł zrobić spory krok w kierunku mistrzostwa i jak się okazało, ten krok zrobił Real Madryt. Podopieczni Zinedine'a Zidane'a wygrali 2:1.

Trzeba Realowi oddać co jego - pierwsza połowa tego spotkania była zagrana w pełni pod dyktando "Królewskich". Barcelona w zasadzie nie zagroziła bramce Thibauta Courtoisa, a Real był niesamowicie konkretny w swoich poczynaniach ofensywnych. Stworzył sobie dwie znakomite sytuacje i dwie z nich wykorzystał. Bramki zdobyli Karim Benzema oraz Toni Kroos i dzięki nim madrytczycy mogli bardzo spokojnie grać na swojej połowie, czekając na ataki rywali.

Jeśli chodzi o Barcelonę w pierwszej połowie, to można by było napisać, że jej najlepszą sytuacją był bezpośredni strzał Messiego z rzutu rożnego. Zaskoczeni? Jeśli nie oglądaliście meczu, to w sumie możecie trochę być trochę zdziwieni, ale jeśli zasiedliście przed telewizorem, to wiecie, że "Duma Katalonii" nie zrobiła w zasadzie nic, żeby zdobyć jakąkolwiek bramkę, a nawet żeby stworzyć jakąkolwiek szansę do jej zdobycia.

Zawodnikom Barcelony w pierwszej połowie zabrakło własnej inwencji twórczej w ataku na połowie rywala. Ktoś może powiedzieć, że Real zdobył jednego gola po jedynej składnej akcji kombinacyjnej, a drugiego po rzucie wolnym, który wpadł dzięki dwóm rykoszetom. Jednak co z tego? To nie był brak szczęścia ze strony zawodników Koemana, a ich własna pasywność w ataku. Gdyby przyłożyli się do akcji kombinacyjnych, naprawdę mogli zdziałać coś więcej.

Druga połowa w wykonaniu "Blaugrany" była naprawdę lepsza. Zawodnicy Ronalda Koemana bardzo mocno zdusili rywala do obrony, Zdobyli nawet bramkę kontaktową dzięki uderzeniu Oscara Minguezy, potem cisnęli naprawdę mocno, a kulminacją tego ataku było uderzenie Ilaixa Moriby w doliczonym czasie. Młody pomocnik Barcelony trafił tylko w poprzeczkę, a gdyby uderzył nieco niżej, to "Barca" wywiozłaby z Madrytu, chociażby ten jeden punkt.

Trzeba sobie otwarcie powiedzieć, że w Barcelonie zawiedli liderzy. Pedri nie przypominał samego siebie, a Messi przez długi czas w ogóle chyba nie był na boisku. Znaczy, pewnie był, ale nie było go widać. Niestety, był to kolejny ligowy klasyk, w którym Argentyńczyk kompletnie zawiódł. To jego już siódmy klasyk z rzędu, w którym nie notuje jakiejkolwiek liczby. Ani jednego gola od tylu meczów z Realem to naprawdę beznadziejny wynik jak na tak ważnego zawodnika dla katalońskiej drużyny.

Inaczej sprawa z liderami ma się w kontekście Realu. Trzech kluczowych środkowych pomocników bardzo często przerywało ataki rywali i w dużej mierze dzięki ich grze Messi był dziś aż tak bezbarwny. Oczywiście, "Królewscy" nie grali bezbłędnie, ale często wystrzegali się głupich błędów, a dodatkowo mieli trochę szczęścia. Nie można powiedzieć, że dzięki szczęściu odnieśli zwycięstwo, ale z pewnością trochę im pomogło.

Dzięki tej wygranej Real wyprzedził Barcelonę i aktualnie znajduje się na pole position w bezpośredniej walce o wyższe miejsce z rywalami z Katalonii. Oczywiście, kwestia mistrzostwa Hiszpanii nie jest zamknięta, bo do końca zostało jeszcze dużo grania, ale można powiedzieć, że madrytczycy zrobili naprawdę spory krok w kierunku tytułu. Teraz tylko na animuszu, którego z pewnością dostarczy im ta wygrana, muszą podtrzymać dobrą i - co najważniejsze - przynoszą skutki dyspozycję. Jeśli będą grali tak skutecznie jak dziś i w poprzednich meczach, z pewnością mogą zdobyć mistrzostwo.

Kibice drużyny z Madrytu z pewnością zbyt szybko dzisiaj nie zasną i ciężko im się dziwić, bo naprawdę mają co świętować.