-
0
0
+

Szalony sezon, szalone ostatnie tygodnie i wreszcie zwariowana ostatnia seria gier. Tak prezentowała się liga hiszpańska w sezonie 2020/2021. Oczywiście, jeszcze jutro zostaną rozegrane dwa spotkania, ale najważniejsze rozstrzygnięcia poznaliśmy już dziś. Wiemy, kto został mistrzem kraju, a także kto spadł do Segunda Division!

MATERIAŁY PROMOCYJNE PARTNERA | W grach hazardowych mogą uczestniczyć wyłącznie osoby, które ukończyły 18 lat. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest przestępstwem. | Hazard może uzależniać. BEM to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych grozi konsekwencjami prawnymi

Oczywiście tym, co najbardziej nas zajmowało była walka o mistrzowski tytuł, która wyglądała dziś w zupełnie niespodziewany sposób. Bo jak inaczej powiedzieć o scenariuszu, w którym zarówno Atletico, jak i Real do przerwy przegrywali swoje mecze. Zatem drugie części tych starć były rozgrywane pod znakiem gonienia wyników przez faworytów.

Gonili, dogonili i ostatecznie przegonili. A przynajmniej tak możemy powiedzieć o zespole Diego Simeone. Po około 20 minutach od zmiany stron z 0:1 zrobiło się 2:1 dla Atletico. Trafili Angel Correa i Luis Suarez. Kolejne minuty przebiegały dość spokojnie dla "Los Colchoneros", którzy utrzymali prowadzenie do końcowego gwizdka i nawet nie musieli oglądać się na mecz Realu Madryt z Villarrealem. Ale my tam zajrzymy, bo "Los Blancos" raczej w sumie zrobili wszystko, co mogli, aby wyrwać ten tytuł w ostatniej kolejce. Wygrali 2:1 z drużyną "Żółtej Łodzi Podwodnej" i tyle było z marzeń "Królewskich" o tytule.

Oczywiście swoje spotkanie rozgrywała również Barcelona, która w ostatnich kolejkach na własne życzenie wypisała się z walki o mistrzostwo. W ostatniej serii gier podopieczni Ronalda Koemana pojechali na wyjazdową potyczkę z Eibar. Wiadomo było już wcześniej, że w tym starciu nie zagra Leo Messi, a to mogło nam sugerować, że "Barca" wystawi trochę rezerwowy skład. No i rzeczywiście tak było, bo na boisku od pierwszej minuty pojawił się, chociażby Junior Firpo. Można było się spodziewać, że "Duma Katalonii" nie będzie porywała w tym meczu i tak też rzeczywiście było. Skończyło się jednobramkowym zwycięstwem drużyny z Camp Nou i pozostaje pytanie, czy to był ostatni mecz Ronalda Koemana w roli opiekuna Barcelony. W tym starciu przepięknym trafieniem popisał się Antoine Griezmann.

Trochę w cieniu toczyła się walka o miejsca premiowane grą w Lidze Europy. Kandydatów było trzech, a to grono stanowili Villarreal, Real Sociedad San Sebastian oraz Real Betis. Tutaj tak naprawdę raczej nie mieliśmy faworyta, ale w najtrudniejszej sytuacji wydawała się być drużyna Villarrealu, bo grała na wyjeździe z Realem Madryt, a dodatkowo z tyłu głowy miała nadchodzący finał Ligi Europy. Podopieczni Unaia Emery'ego przegrali z Realem, a swoje mecze wygrały dwa Reale. Sociedad i Betis zdobyły komplety punktów i to te dwa zespoły zagrają w Lidze Europy. Villarrealowi zostaje gra w Lidze Konferencji. Ewentualnie Emery może zagrać w Lidze Mistrzów, jeśli za 4 dni wygra w Gdańsku z Manchesterem United.

Swoją robotę wykonało Elche, które walczyło o utrzymanie. Zawodnicy beniaminka wygrali u siebie z Athletikiem Bilbao i skorzystali na słabych wynikach bezpośrednich rywali o byt ligowy. Huesca miała wszystko w swoich rękach i musiała po prostu wygrać z Valencią. No, na nieszczęście jej kibiców, nie zdołała tego uczynić i spadła z ligi. Pozostali dwaj spadkowicze to Eibar i Real Valladolid.