Nienajlepszy start sezonu dla Realu. PORAŻKA Z Rangersami!

-
0
0
+

Po pierwszym sparingu przedsezonowym Barcelony, przyszedł także czas na zawodników Realu Madryt, którym w meczu towarzyskim przyszło zmierzyć się z Glasgow Rangers. "Królewscy" mają już co prawda za sobą dwa sparingi za sobą - jeden wygrany 3:1  z Fuenlabradą, a drugi zremisowany 1:1 z Rayo Vallecano - jednak były to mecze za zamkniętymi drzwiami, a więc ciężko było rzetelnie ocenić, w jakiej formie są piłkarze "Los Blancos". Tym razem podopieczni Carlo Ancelottiego nie spisali się tak dobrze i przegrali z Rangersami 1:2.

MATERIAŁY PROMOCYJNE PARTNERA | W grach hazardowych mogą uczestniczyć wyłącznie osoby, które ukończyły 18 lat. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest przestępstwem. | Hazard może uzależniać. BEM to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych grozi konsekwencjami prawnymi

Rangers FC - Real Madryt 2:1 (8' Rodrygo; 55' Sakala, 77' Itten)

Rangers FC: McGregor - Tavernier (72' Jones), Goldson (85' Balogun), Helander (46' Simpson), Barišić (61' Itten) - Davis (85' Kelly), Hagi (61' Middleton), Lundstram (46' Kamara) - Wright (46' Arfield), Kent (61' Patterson), Sakala (61' Bassey)

Real Madryt: Łunin - Odriozola, Nacho, Chust (64' Gila), Marcelo - Blanco (85' Dotor), Ødegaard (78' Morante), Isco - Rodrygo (60'
Gutiérrez), Lucas Vazquez (60' Marvin), Jović (46' Arribas)

Rangersi to zdecydowanie lepsi rywale, aniżeli wspomniana Fuenlabrada, czy Rayo Vallecano. Na Ibrox Stadium, jakby nie było, piłkarzy "Los Blancos" czekało starcie z aktualnymi mistrzami Szkocji, którzy przerwali dziewięciosezonową hegemonię Celticu. Carlo Ancelotti stanął za to przed okazją, aby przetestować paru piłkarzy, którzy mogą okazać się kluczowi w tym sezonie. Włoch nie mógł dziś skorzystać z usług Davida Alaby, Garetha Bale'a, czy Toniego Kroosa, którzy dopiero co wrócili do treningów, a m.in. Casemiro, Thibaut Courtois i Eden Hazard odpoczywają po turniejach międzynarodowych, w których brali udział. Chociaż ten ostatni na Euro zmęczył się tak bardzo, że naprawdę współczuję tak wielkiego wysiłku.

Z dostępnych zawodników, którzy polecieli do Szkocji, najbardziej ciekawi dyspozycja Isco, który w końcu zaczął w końcu wyglądać jak profesjonalny sportowiec, a nie old boy. Niewykluczone, że jest to zasługa Antonio Pintusa, który zastąpił Grégory Duponta na stanowisku trenera przygotowania fizycznego. "Sierżant", jak zwykło się na niego mówić w Madrycie podczas jego pierwszego pobytu w madryckim klubie, praktycznie od początku przygotowań do sezonu stawiał właśnie na aspekt kondycyjny i wytrzymałościowy. Oczy fanów "Królewskich" były także zwrócone w Martina Ødegaarda, który w końcu ma być ważnym ogniwem pierwszego składu Realu. Z Ødegaardem bowiem wciąż są wiązane bardzo duże oczekiwania, a jak wiadomo, to pod wodzą Carlo Ancelottiego, Isco i James Rodríguez prezentowali wyśmienitą formę w Madrycie, więc w kontekście norweskiego ofensywnego pomocnika, obecność Włocha może bardzo pomóc jego rozwojowi. Szansę od pierwszej minuty dostali także zawodnicy Castilli, tacy jak Antonio Blanco i Victor Chust, i niewykluczone, że w przyszłym sezonie ta dwójka na stałe zawita w pierwszej drużynie. Z kolei Luka Jović ma coś do udowodnienia po dość słabych dwóch sezonach w Madrycie. Serb w końcu ma stać się poważniejszą konkurencją dla Karima Benzemy, a Carletto postara się z niego wykrzesać choć próbkę tego, co prezentował w sezonie 2018/2019, kiedy to błyszczał w barwach Eintrachtu Frankfurt.

Mocny początek Rangersów... ale to Real strzela!
To właśnie prowadzeni przez Stevena Gerrarda a początku stwarzali większe zagrożenie. "Królewscy" mieli lekki problem z wyjściem z własnej połowy, co przełożyło się chociażby na strzał Fashion Sakala, jednak Andrij Łunin nie został zmuszony do interwencji. Jednakże w 8. minucie Real wyprowadził piekielnie skuteczną kontrę. Ødegaard popędził środkiem boiska, podał do wychodzącego na skrzydle Rodrygo, a Brazylijczyk po minięciu jednego rywala umieścił piłkę w siatce. Rangersi co prawda próbowali odpowiedzieć dość szybko, jednak dwa groźne uderzenia wybronił Łunin, a Ryan Kent strzelił obok bramki strzeżonej przez Ukraińca.

Pudło roku Kenta XD i niesamowity Łunin
Nawet nie będę tego komentował. Można tutaj mówić zarówno o wielkim picu Realu, jak i niesamowitym pechu zawodnika Rangersów. Po chwili Ianis Hagi strzałem z rzutu wolnego starał się zagrozić Łuninowi, jednak 22-latek obronił bardzo mocne uderzenie Rumuna. Przestałem już nawet liczyć strzały na bramkę Ukraińca, ale w skrócie - wszystkie obronił. I niewykluczone, że Łunin zagrał właśnie najlepszy mecz w koszulce Realu Madryt. Trzeba było jednak z przykrością stwierdzić, że Marcelo to już niestety nie ten poziom i Brazylijczyk po prostu nie wydala. Rywale odstawiali go na kilka metrów, a kapitan "Królewskich" często tracił piłki, co prowadziło do sytuacji bramkowych dla Rangersów. Fatalne były także podania Odriozoli, a Luka Jović chyba nie dojechał na to spotkanie. Do przerwy jednak nic się już nie wydarzyło i Real, pomimo słabszej dyspozycji od swoich rywali, zszedł do szatni z jednobramkową zaliczką.

Rangersi w końcu skuteczni!
W 55. minucie wprowadzony na boisko Glen Kamara przejął piłkę po stracie Lucasa Vazqueza, pognał w stronę bramki i tym razem Łunin nie miał już nic do powiedzenia, a Francuz wygrał z Ukraińcem starcie jeden na jednego. Mecz zrobił się jednak trochę nudny po wyrównującym golu i jedyne, co wymagało odnotowania przez następne 10 minut, to zmiany w obu zespołach. Jednakże w 70. minucie Real się obudził i prezentujący się świetnie w końcówce poprzedniego sezonu Miguel Gutiérrez, po indywidualnej akcji trafił w słupek. W 75. minucie zdarzyło się to, co w meczu towarzyskim zwykle nie ma miejsca. Nacho, za brzydki faul na Kamarze, otrzymał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę, osłabiając swój zespół na ostatnie 15 minut spotkania. Praktycznie minutę później, rezerwowy Itten wyprowadził Rangersów na prowadzenie, bowiem Szwajcar, w przeciwieństwie do Blanco i Gutiérreza, wiedział gdzie jest piłka i pokonał Łunina strzałem po ziemi, ustalając wynik meczu na 2:1 dla gospodarzy.