Xavi skomentował mecz Barcelony. Trener Blaugrany staje w obronie Lewego

-
0
0
+

Piłkarze Barcelony odnieśli siódme zwycięstwo w tym sezonie, dzięki czemu utrzymali pozycję lidera rozgrywek LaLiga. Jedyną w tym meczu bramkę zdobył Pedri. – Ważne jest, aby wygrywać takie mecze, jak dziś, gdy nie wszystko się układa – powiedział na konferencji trener Dumy Katalonii, Xavi

Po bardzo ciężkim boju na konto katalońskiego klubu trafiły kolejne punkty, które pozwoliły Blaugranie utrzymać pozycji na szczycie. Jeszcze przed przerwą gola na wagę triumfu zdobył Pedri. Młody piłkarz wykorzystał niefrasobliwość w defensywie Celty Vigo i strzałem z najbliższe odległości dał zwycięstwo swojej drużynie. Komplet punktów w meczu z niżej notowanym rywalem nie oddaje jednak przebiegu tego pojedynku, wszak kilka dogodnych sytuacji mieli także przyjezdni.

Krótkim komentarzem na temat meczu podzielił się po jego zakończeniu Xavi. – W pierwszej połowie zdominowaliśmy ich, mieliśmy 45 minut dobrej gry, ale potem obniżyliśmy tempo. Musimy być bardziej konsekwentni. Celta jest niewygodnym rywalem i gra bardzo dobrze. To było słodko-gorzkie starcie. Pierwsza połowa była dla nas udana i powinniśmy prowadzić 2:0. Jestem zadowolony z triumfu, ale nasza gra musi ulec poprawie. Ważne jest, aby wygrywać takie mecze, jak dziś, gdy nie wszystko się układa. – powiedział na pomeczowej konferencji szkoleniowiec Dumy Katalonii.

Trener Blaugrany odniósł się także do kolejnego występu Roberta Lewandowskiego. – Myślę, że zagrał dobry mecz. W drugiej połowie na pewno czuł się niekomfortowo, ale bardzo nam pomógł. Musimy częściej go szukać i starać się z nim grać jak najwięcej – dodał Xavi.