Villarreal vs Real Betis, czyli o tym, jak wygrać mecz w dwie minuty

+

Dzisiaj spotykały się ze sobą drużyny z dolnej części tabeli. Real Betis w ostatniej kolejce sensacyjnie pokonał FC Barcelonę i piłkarze z Sevilli chcieli udowodnić, że nie był to przypadek, a po prostu wysoka dyspozycja. Z kolei pogrążony w kryzysie Villarreal liczył na przełamanie i oddalenie się od strefy spadkowej.

• Villarreal CF: Asenjo- Pedraza, Ruiz, Mori, Gaspar (67' Miguelon)- Trigueros (40' Morlanes), Caseres, Cazorla, Fornals, Chukweze- Moreno (79' Bacca)
  • Real Betis: Lopez- Feddal (61' Tello), Bartra, Mandi- Firpo, Guardado (64' Giovani Lo Celso), Carvalho, Guerrero, Canales, Joaquin (69' Sergio Leon)- Moron

Pierwsze minuty tego spotkania obfitowały w liczne strzały z obu stron. W 6. minucie pierwszy z nich oddał Samuel Chukweze, jednak piłka nie wpadła do siatki. Od samego początku niezwykle aktywny był Loren Moron- napastnik Realu Betis. Do 24 minuty dwukrotnie uderzał na bramkę strzeżoną przez Sergio Asenjo, jednak piłkę konsekwentnie wybijali gracze Villarrealu.  Zawodnicy obu ekip robili wszystko, żeby nie otworzyć wyniku tego spotkania. Uderzali oni mocno niecelnie, a jak już piłka leciała w światło bramki, to zawsze znalazł się ktoś, kto kierował ją w inną stronę.

Pod koniec pierwszej części spotkania kontuzji nabawił się Aissa Mandi i wydawało się, że będzie musiał opuścić boisko. Szybko jednak pozbierał się po tym incydencie i był gotowy do dalszej gry. Pierwsza zmiana nastąpiła w 40. minucie, a boisko opuścił Trigueros. W jego miejsce wszedł Morlanes. Po pierwszej połowie prawdopodobnie większość kibiców oglądających to spotkanie zasnęło. W związku z tym liczyliśmy, że piłkarze zadbają o to, aby druga odsłona wyglądała zupełnie inaczej.

Pięć minut po rozpoczęciu drugiej połowy fantastyczną okazję na otworzenie wyniku miał Santi Cazorla, który głową chciał skierować piłkę do siatki. Na posterunku był jednak bramkarz gości, który popisał się fantastyczną interwencją. Była to zdecydowanie najgroźniejsza sytuacja w tym meczu. Nasze wyczekiwanie na gola dobiegło końca w 52. minucie, kiedy to dośrodkowaną z rzutu rożnego piłkę, do siatki skierował Gerard Moreno. Napastnik Villarrealu wyskoczył najwyżej spośród wszystkich zawodników w polu karnym i mógł tylko zapytać bramkarza, w który róg ma uderzać. Gospodarze złapali wiatr w żagle i dwie minuty później zdobyli gola na 2:0. Santi Cazorla zanotował drugą asystę w tych zawodach, podając futbolówkę piętą do Samuela Chukweze, który piekielnie mocnym uderzeniem z dystansu pokonał bramkarza Betisu. Zawodnicy z Sevilli byli w szoku, a stadion popadł w euforię.

Szkoleniowiec drużyny gości musiał szybko zareagować na zaistniałą sytuację i wprowadził drugiego napastnika- Sergio Leona. To jednak nie przyniosło oczekiwanych rezultatów, bowiem pod bramką Villarrealu nadal nie działo się zbyt wiele. Dopiero w 76. minucie Aissa Mandi strzałem głową mógł zdobyć bramkę kontaktową. Jednak z tego pojedynku zwycięsko wyszedł Sergio Asenjo.

W końcówce spotkania oglądaliśmy brutalną grę z obu stron, za co Victor Ruiz i Sergio Canales otrzymali po żółtym kartoniku. Kiedy wydawało się, że gospodarze utrzymają bezpieczny wynik do końca, to w 91. minucie fantastycznym uderzeniem w samo okienko popisał się Giovani Lo Celso. Piłkarz Betisu zapewnił tym samym emocje do samego końca. Cztery doliczone minuty nie pomogły w zdobyciu bramki wyrównującej i ostatecznie to gospodarze wyszli z tej potyczki zwycięsko. Dzięki wygranej swojego zespołu, Javier Calleja z pewnością utrzyma posadę trenera Villarrealu. Z kolei szkoleniowiec gości musi szybko uświadomić swoim podopiecznym, że wygrana z Barceloną nie zapewni im utrzymania i muszą wciąż walczyć o każdy punkt.