-
0
0
+

Napoli wszystkie siły kieruje teraz na Ligę Europy. Dla podopiecznych Carlo Ancelottiego jest to ostatnia szansa, aby w tym sezonie zdobyć jeszcze jakieś trofeum. Dzisiaj na San Paolo przyjechała ekipa z Salzburga, będąca rewelacją poprzedniej edycji. Dotarli oni wtedy aż do półfinału. Oba zespoły, które dzisiaj mierzyły się w 1/8 finału, z łatwością poradziły sobie ze swoimi poprzednimi rywalami, wygrywając wysoko w dwumeczach. Ofensywne ustawienie po obu stronach, dawało nadzieję na ciekawe widowisko. Ja liczyłem na dobry występ Arka Milika oraz Piotrka Zielińskiego, którzy wyszli w pierwszym składzie.

• Napoli: Meret- Rui, Koulibaly, Maksimović, Hysaj- Zieliński (66' Diawara), Ruiz, Allan, Callejon- Mertens (72' Insigne), Milik (81' Ounas)
  • FC Salzburg: Walke- Ulmer, Onguene, Ramalho, Lainer- Junuzović (62' Mwepu), Samassekou, Wolf, Schlager- Dabbur (76' Minamino), Daka (62' Gulbrandsen)

Od samego początku spotkanie było bardzo wyrównane. Goście nie dali zepchnąć się do defensywy i to gracze Napoli musieli grać w wysokim pressingu, aby odebrać futbolówkę swoim rywalom. Na pierwszego gola nie musieliśmy długo czekać. Już w 10. minucie Milik uszczęśliwił wszystkich kibiców zgromadzonych na stadionie. Polski snajper dostał kapitalne podanie od Mertensa, minął bramkarza i skierował piłkę do pustej bramki. Arek na trafienie w europejskich pucharach czekał grubo ponad rok. Gospodarze nie zamierzali odpuszczać i rozpędzali się z każdą kolejną akcją. Osiem minut po pierwszym trafieniu, było już 2:0. Callejon odegrał piłkę przed pole karne, gdzie doskonale odnalazł się Ruiz. Hiszpański pomocnik zdecydował się od razu na strzał z powietrza i po kilku sekundach, futbolówka zatrzepotała w siatce. Były to dwa szybkie ciosy, po których gracze z Austrii długo nie potrafili się podnieść.

Goście nie mieli pomysłu na to, jak dostać się pod bramkę Alexa Mereta. W ich grze dużo było chaosu i niedokładnych zagrań. Piłkarze Salzburga decydowali się na indywidualne akcje, które nie przynosiły oczekiwanych rezultatów. Milik i spółka spokojnie czekali na rozwój wydarzeń i nie napierali już tak mocno, jak na początku rywalizacji. Sędzia postanowił nie przedłużać pierwszej części tego meczu i równo z wybiciem 45. minuty, zaprosił piłkarzy do szatni.

Milik był dzisiaj w kapitalnej dyspozycji. Nie tylko potrafił sam wypracować sobie okazje na zdobycie gola, ale również doskonale odnajdywał w polu karnym swoich kolegów. Na przykład w 52. minucie Polak idealnie zgrał piłkę głową do Mertensa, jednak Belg nie zdołał pokonać bramkarza. Pół godziny przed końcem regulaminowego czasu gry, mieliśmy już 3:0. Rui posłał mocne podanie w pole karne, a lecącą piłkę, niefortunnie skierował do własnej bramki Onguene. Ta sytuacja potwierdziła tylko fatalną dyspozycję gości w dzisiejszym meczu.

Marco Rose próbował na wszelkie sposoby ożywić choć trochę grę swoich podopiecznych. W 62. minucie dokonał on dwóch zmian w linii ofensywnej swojego zespołu. Na jego nieszczęście, obraz rywalizacji nie uległ zmianie. To Napoli w dalszym ciągu prowadziło grę i było coraz bliżej podwyższenia prowadzenia. Po przerwie gracze Salzburga nie potrafili stworzyć sobie dogodnej sytuacji na zdobycie gola. Kiedy już znajdowali się pod bramką Neapolitańczyków, na posterunku był Meret, który ewidentnie zamierzał skończyć dzisiejszy mecz z czystym kontem. Podczas trzech doliczonych minut nie wydarzyło się już nic ciekawego i ostateczny wynik tej rywalizacji to 3:0. Wydaje się, że sprawa awansu do ćwierćfinału jest już przesądzona, jednak po ostatnich wydarzeniach w Lidze Mistrzów, nie chcę wydawać pochopnych wyroków.