-
0
0
+

Dzisiejszego wieczora najprawdopodobniej zakończymy na jakiś czas grę w europejskich pucharach. W obecnej sytuacji futbol schodzi na dalszy plan, lecz z kronikarskiego obowiązku omówmy pokrótce trzy spotkania Ligi Europy, które rozpoczęły się o godzinie 18:55.

Mecze piłkarskie pełnoletni widzowie mogą oglądać i obstawiać na stronie sponsora portalu, Betclic.com. SPRAWDŹ TUTAJ!

MATERIAŁY PROMOCYJNE PARTNERA | W grach hazardowych mogą uczestniczyć wyłącznie osoby, które ukończyły 18 lat. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest przestępstwem. | Hazard może uzależniać. BEM to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych grozi konsekwencjami prawnymi.

Miałby być rozegrane cztery, ale mecz Sevilli z Romą został z wiadomych względów odwołany.

Ciekawie zapowiadającym się spotkaniem było starcie największej rewelacji rozgrywek, ekipy LASK Linz z imponującym ostatnio formą Manchesterem United. Wynik w pierwszej połowie otworzył nowy nabytek "Czerwonych Diabłów", Odion Ighalo. Nigeryjczyk kolejny raz udowodnił, że jego transfer do drużyny Ole Gunnara Solskjaera nie był wcale taki od czapy.

Pomijając strzeloną bramkę, sama postawa napastnika United zasługuje na duże wyróżnienie:

W drugiej części gry Ighalo dorzucił jeszcze asystę przy golu Daniela Jamesa.

Na tym nie skończyły się strzeleckie popisy gości. Najpierw Juan Mata, a następnie wprowadzeni z ławki Mason Greenwood oraz Andreas Pereira kompletnie zmiażdżyli biednych Austriaków. No Salzburgiem to oni na pewno nie są.

Dzisiejszy dzień nie był szczęśliwy dla gospodarzy. Potwierdziło to spotkanie Eintrachtu Frankfurt z FC Basel. Półfinaliści poprzedniej edycji Ligi Europy byli raczej faworytem konfrontacji z drużyną ze Szwajcarii. Boisko zweryfikowało jednak te prognozy. Goście pokonali podopiecznych Adiego Huttera aż 3:0. Bohaterami spotkania zostali Samuele Campo oraz Kevin Bua.  Zdobyli oni po bramce oraz dołożyli po asyście. Ktoś tutaj ewidentnie pozazdrościł Ighalo. Widowisko to nie porwało jednak widzów.

Frankfurt będzie miał okazję do rewanżu (pod warunkiem, że w ogóle się odbędzie, co jest mocno wątpliwe) ponownie na swoim stadionie.

W meczu Basaksehir - Kopenhaga kibiców nie zabrakło. Praktycznie do samego końca brakowało jednak bramek. Impas strzelecki przerwał w 88 minucie Edin Visca, pokonując z rzutu karnego golkipera gości. Tak długa i ciekawa przygoda z europejskimi pucharami drużyny z Turcji może być jedną z ostatnich w najbliższym czasie. Basaksehir ma bowiem dość doświadczony zespół, który w obecnym zestawieniu kadrowym może zbyt długo nie pociągnąć. Niech żyje... starość!