-
0
0
+

Za nami rewanżowe ćwierćfinałowe spotkania Ligi Europy. Awansu nie dała sobie wydrzeć Roma. Zgodnie z planem w półfinale melduje się Manchester United i Villarreal, a Arsenal w kilka minut rozbił czeską Slavie Praga.

MATERIAŁY PROMOCYJNE PARTNERA | W grach hazardowych mogą uczestniczyć wyłącznie osoby, które ukończyły 18 lat. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest przestępstwem. | Hazard może uzależniać. BEM to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych grozi konsekwencjami prawnymi

Tak prezentują się dwie pary półfinałowe. Zwycięzcy dwumeczów spotkają się 26 maja  w Gdańsku

Slavia Praga pozbawiona złudzeń w sześć minut

Za pierwszym razem mogli odetchnąć z ulgą, gdy okazało się, że trafienie Emile'a Smitha Rowe'a w 14. minucie nie zostało uznane. Na chwilę, bowiem cztery minuty później "Kanonierzy" wypuścili pierwszy pocisk. Następnie dwa kolejne. Każdy z nich okazał się celny, a to wszystko stało się faktem w zaledwie sześć minut. Zaczął Nicolas Pepe, po czym Alexandre Lacazette wyegzekwował jedenastkę, a dzieła zniszczenia w pierwszej odsłonie meczu dopełnił Bukayo Saka.

Po heroicznym remisie osiągniętym tydzień temu można się było spodziewać tego, że Slavia Praga znów napsuje sporo krwi ekipie z Londynu. Niestety... takie straty były już nie do odrobienia. Trzy bramki zdobyte na wyjeździe, więc Czesi w kolejnych czterdziestu pięciu minutach musieliby ugodzić Arsenal co najmniej pięć razy. Oczywiście z założeniem, że angielska drużyna nie zdobędzie już ani jednego gola.... Tak też się stało. Dokładnie w 77. minucie Alexandre Lacazette podwyższył na 0:4, samemu kompletując dublet.

Ajax Amsterdam nie odrobił strat z pierwszego meczu

Pierwsza połowa na Stadio Olimpico w Rzymie upłynęła pod znakiem bezbramkowego remisu. Od 22. minuty kolegów w walce o awans nie mógł wspomagać Sean Klaiber, którego kontuzja zmusiła do opuszczenia placu gry. Nadzieje na promocje do półfinału dał Brian Brobbey, otwierając wynik rywalizacji na obiekcie we Włoszech. Fani holenderskiej ekipy zapewne podskoczyli z radości kilka minut później, gdy na 0:2 podwyższył Dusan Tadić. Niestety, sędziowie obsługujący system VAR dopatrzyli się faulu dokonanego w trakcie akcji bramkowej na Mychitarianie. Holendrzy już do końca zmagań nie zapisali na swoim koncie gola, za to od 72. minuty z wyrównania cieszyli się podopieczni Paulo Fonseci. Takim właśnie rezultatem meldując się w półfinale Ligi Europy.

Również Villareal i Manchester United zgodnie z planem

Zespół Unaia Emery'ego rozgrywał rewanż na własnym obiekcie, gdzie już w pierwszej odsłonie wbił rywalowi z Chorwacji dwie bramki. Do dwubramkowego prowadzenia doszło za sprawą Paco Alcacera i Gerarda Moreno. Gola kontaktowego dla Dynama Zagrzeb chwilę przed ostatnim kwadransem meczu zdobył Mislav Orsic, lecz więcej Dynamo Zagrzeb nie zdołało zdziałać do końcowego gwizdka. Tym sposobem "żółta łódź podwodna" po raz drugi w historii Ligi Europy melduje się w półfinale tych rozgrywek. Kto jak kto, ale taki specjalista jak Unai Emery ma zapewne apetyt na końcowy triumf.

Do zwycięstwa gospodarzy doszło również na Old Trafford. Tam odbyło się drugie spotkanie między "Czerwonymi Diabłami" i hiszpańską Granadą. W pierwszym starciu podopieczni Ole Gunnara Solskjaera ugodzili przeciwnika dwukrotnie. Rewanż na stadionie w Anglii przyniósł identyczny rezultat. Szybko na prowadzenie gospodarzy wyprowadził Edinson Cavani, bo już w 5. minucie. Do drugiego trafienia doszło w końcówce podstawowego czasu gry, gdy Jesus Vallejo niefortunnie posłał futbolówkę do własnej bramki.