MANCHESTER UNITED przypieczętował awans do finału. Debiut POLAKA w barwach ROMY

-
0
0
+

Półfinały Ligi Europy za nami, tak więc pozostało nam czekać jedynie do 26 maja, wówczas na stadionie w Gdańsku odbędzie się finał tych rozgrywek. Dzisiejsze spotkanie wynikiem 3:2 wygrała AS Roma, ale w całym dwumeczu było 8:5 dla podopiecznych Ole Gunnara Solskajera. Na uwagę zasługuje również debiutancki występ młodego Polaka w barwach Romy, o czym przeczytacie poniżej. Zapraszamy.

AS Roma 3:2 Manchester United (Dżeko 57', Cristante 60', Telles 83'S - Cavani 39' 68')

Obyło się bez "remontady". Niełatwy terminarz United w kolejnym tygodniu

Mało kto liczył na jakąś niespodziankę w rewanżowym starciu Manchesteru United z Romą. Odrobienie czterobramkowej straty z pierwszego meczu było zadaniem dla piłkarzy z Rzymu niewykonalnym, choć zapewne przez głowy wielu ludzi przemykało wspomnienie z ćwierćfinałowego dwumeczu Ligi Mistrzów przeciwko Barcelonie z sezonu 2017/2018. "Czerwone Diabły" do rewanżowych zmagań przystąpili po tygodniu przerwy od gry, ponieważ nie odbyło się planowane na niedziele 2 maja starcie z Liverpoolem. Jednakże następstwem przełożenia tego pojedynku jest napięty terminarz podopiecznych Ole Gunnara Solskjaera w kolejnym tygodniu maja. Chwilę po rewanżu z Romą piłkarze Manchesteru United rozpoczną maraton składający się z trzech meczów rozgrywanych co dwa dni.

Kilka szans Romy w pierwszej odsłonie

Jak już wspomnieliśmy powyżej, zadanie AS Romy dzisiejszego wieczoru było z gatunku tych, których Tom Cruise podejmuje się w filmach wiadomej serii. Futbol jednak nie byłby futbolem, gdybyśmy już przed pierwszym gwizdkiem zabierali choćby cień szansy na awans zmasakrowanej w pierwszym meczu drużynie. Podopieczni Paulo Fonseci w pierwszej odsłonie zmagań na Stadio Olimpico w Rzymie wykreowali kilka dogodnych sytuacji, tyle że żadnej z nich nie potrafili zamienić na gola. Odmienne humory po pierwszej części gry panowały w szeregach Manchesteru United. Jeśli odczuwali jakiś niewielki niepokój przed tym rewanżem, to trafienie Edinsona Cavaniego w 39. minucie rozwiało wszelkie obawy odnośnie sensu zakupu biletów na lot do Gdańska.

Debiut 19-letniego Polaka w barwach Romy

Ekipa z Rzymu w drugiej części wzięła się za odrabianie strat, strzelając w odstępie trzech minut dwie bramki. W 75. minucie zmagań na murawę Stadio Olimpico zameldował się 19-letni Nicola Zalewski, dla którego rewanżowe starcie z Manchesterem United było debiutem w barwach "Giallorossich". Nie dość, że chłopak rozegrał ponad kwadrans w półfinale Ligi Europy, to jeszcze okrasił występ trafieniem dla Romy na 3:2. Przynajmniej tak przez kilka minut mogliśmy myśleć. Ostatecznie okazało się, że piłka po jego strzale nie leciała w kierunku bramki, więc gol początkowo uznawany za strzał po rykoszecie zamienił się na samobójcze trafienie Alexa Tellesa.