Wysoka wygrana ROMY. Zaledwie remis TOTTENHAMU - czwartek z LIGĄ KONFERENCJI

-
0
0
+

Za nami pierwsza kolejka fazy grupowej Ligi Konferencji Ligi Europy. Były m.in. występy Polaków, wysoka wygrana dowodzonej przez Jose Mourinho Romy i tylko remis Tottenhamu w starciu z francuskim Rennes. Zapraszamy na krótką wyprawę po czwartkowych zmaganiach nowo powstałego turnieju.

Rennes 2:2 Tottenham

Dzisiejszy dzień przyniósł nam serie zmagań świeżo powstałej Lidze Konferencji, gdzie nie będzie nam dane oglądać polskich drużyn, gdyż żadna z nich nie zdołała awansować do fazy grupowej. Skupmy się jednak na tych, którzy dzisiejszego wieczoru zaczęli granie w nowym turnieju europejskim. Zmagania zaczęliśmy o 19:00. Bez wątpienia największym hitem o tej porze był pojedynek francuskiego Rennes z angielskim Tottenhamem, które zakończyło się remisem 2:2. "Koguty" objęły prowadzenie w 11. minucie po trafieniu samobójczym, lecz później dwa gole zdobyli zawodnicy Bruno Genesio. Nie nacieszyli się zbyt długo z korzystnego dla siebie rezultatu, bowiem kilka minut po golu Gaetana Laborde'a na 2:1 wynik zawodów ustalił Pierre-Emile Hojbjerg. Chyba spodziewaliśmy się czegoś więcej od Tottenhamu. A wy jakie macie zdanie na ten temat?

Lincoln 0:2 PAOK Saloniki
Slavia Praga 3:1 Union Berlin
Slovan Bratyslawa 1:3 FC Kopenhaga

Poza wspomnianym powyżej meczem odnotowaliśmy jeszcze dwa remisy ze starć rozgrywanych o 19:00, a mowa o rywalizacji Kajratu Ałmaty z Omonią Nikozja i Qarabagu FK przeciwko szwajcarskiego FC Basel. Dość łatwo, na co wskazuje wynik, z Unionem Berlin Tymoteusza Puchacza poradziła sobie Slavia Praga, ogrywając ekipę z niemieckiej Bundesligi aż 3:1. Reprezentant Polski spędził na murawie siedemdziesiąt pięć minut. Dodajmy, że to właśnie po zejściu byłego piłkarza Lecha Poznań jego zespół stracił dwie bramki, przez które przegrali z Czechami. Przypadek? Kilka minut po boisku w Gibraltarze pobiegał również Karol Świderski, który wszedł na osiemnaście minut wygranego 0:2 meczu z Lincolnem. W pełnym wymiarze czasowym wystąpił za to Kamil Grabara, a jego FC Kopenhaga wygrała 1:3 ze Slovanem Bratysława. Dosłownie kilka minut na stadionie w Bratysławie dostał też Kamil Wilczek, który na placu gry pojawił się dopiero w 86. minucie.

AS Roma 5:1 CSKA Sofia

Dziewięć meczów o 19:00 i zaledwie pięć już o 21:00, a najciekawszą ekipą z całego zestawienia była bez cienia wątpliwości AS Roma. Podopieczni Jose Mourinho kiepsko zaczęli rywalizacje na Stadio Olimpico w Rzymie, bowiem już w 10. minucie prowadzenie objęli piłkarze drużyny z Bułgarii. Trzeba się było zatem wziąć porządnie do roboty, co też zespół z Włoch uczynił. Na przerwę zawodnicy portugalskiego szkoleniowca schodzili z jednobramkową przewagą. Już po przerwie na 3:1 podwyższył Lorenzo Pellegrini, dla którego była to druga bramka w meczu przeciwko CSKA Sofia. Później swoje trzy grosze dołożyli Gianluca Mancini i Tammy Abraham. Lekkim zaskoczeniem dzisiejszego wieczoru był na pewno remis Alkmaaru z duńskim Randers. Ekipa z Holandii dwukrotnie wychodziła na prowadzenie w tym meczu, jednakże rywal za każdym razem zdołał odpowiedzieć. Niestety, Nicola Zalewski nie pojawił się na murawie nawet w symbolicznym wymiarze czasowym... szkoda.

Wyniki pozostałych meczów rozgrywanych o 21:00

Anarthosis 0:2 Partizan
Bodo/Glimt 3:1 FK Zoria Ługańsk
Jablonec 1:0 CFR Cluj
Randers 2:2 Alkmaar