
Szymon Marciniak i kolejny jego mecz w Lidze Mistrzów! (akt.)
Szymon Marciniak zaczyna znaczyć coraz więcej w środowisku sędziowskim. Przyzwyczailiśmy się do tego, że Polak otrzymuje do sędziowania ważne i prestiżowe spotkania. Nie inaczej jest w momencie, gdy swoje rozgrywki wznawia Liga Mistrzów. Arbiter z Płocka poprowadzi mecz Ajaksu z Realem Madryt.
Dla 38-letniego arbitra będzie to 28 spotkanie sędziowane w karierze, jeśli chodzi o Puchar Europy. Na tą liczbę składają się rywalizacje w eliminacjach oraz spotkania we wszystkich fazach Ligi Mistrzów. W tym sezonie trzykrotnie był rozjemcą w fazie grupowej Ligi Mistrzów - prowadził spotkanie Crvenej Zvezdy Belgrad z Napoli, Interu przeciwko Barcelonie oraz PSG z Liverpoolem. A w ramach ciekawostki pewna obserwacja, która w sumie nic nie wnosi, ale nadal warto się z tym podzielić. Dwa spotkania kończyły się wynikami remisowymi, a spotkanie rozegrane na Parc de Princes zakończyło się zwycięstwem gospodarzy.
Sędziemu z Mazowsza towarzyszyć będą na liniach Paweł Sokolnicki oraz Tomasz Listkiewicz. Arbitrem technicznym będzie Tomasz Musiał, a w wozie VAR będzie czuwał Paweł Raczkowski. Spotkanie rozegrane na Johan Cruyff ArenA odbędzie w środowy wieczór o 21:00. Cieszmy się z obecności Polaka w decydującej fazie Ligi Mistrzów, skoro nie możemy doświadczyć polskiej drużyny w piłkarskiej elicie.
AKTUALIZACJA: Jak podaje Łukasz Rogowski z profilu "Zawód Sędzia": "pierwotnie spotkanie miał poprowadzić Szymon Marciniak. Z niewiadomych względów mecz poprowadzą słoweńscy sędziowie pod kierownictwem Damira Skominy. Szymon Marciniak będzie pełnić rolę VAR, a jego asystentem będzie Paweł Gil."
Inna będzie zatem rola polskiego sędziego w środowym meczu w Amsterdamie.