Anglicy i Francuzi pakują po piątce - wtorek z Ligą Mistrzów

-
0
0
+

Odcinamy się od pozostałych spotkań, które zostały już pięknie opisane przez pozostałych kolegów redaktorów – to czas na to, by przyjrzeć się pozostałym starciom, które dziś przyszykowano dla nas w terminarzu. Zaglądamy do Charkowa, Manchesteru, Brugii oraz Londynu – w tych meczach również działo się wiele, a niektóre akcje bramkowe możemy wręcz zapętlać…

Atletico Madryt – Bayer Leverkusen 1:0

Jak to skomentować?

Redaktor Kręcidło nas wyręczył. Szanujemy za gif z Chandlerem Bingiem, on umiałby w typowy dla siebie sarkastyczny sposób również podsumować to „meczycho”.

Atletico grało słabo, Bayer grał jeszcze słabiej i dawał co najwyżej swoim kibicom rozkminy, dlaczego w ogóle występuje w europejskich pucharach. To powinno pchnąć do przodu gospodarzy z Madrytu - których wspierali dzisiaj zaprzyjaźnieni kibice Ruchu Chorzów (widoczna flaga za bramką) - ale... no nie. Oglądanie jednych i drugich można uznać za stracony czasy, niezłych sytuacji było tyle, że można było je zliczyć na palcach jednej ręki. Chłopaki z Madrytu wygrali po golu głową rezerwowego Alvaro Moraty, a Jose Gimenez (po kwadransie) musiał zejść z powodu kontuzji - teraz wiecie o tym meczu już wszystko.

OK, może nie wszystko…

Przejdźmy dalej…

Szachtar – Dinamo Zagrzeb 2:2

To jest po prostu niesprawiedliwość, że Dinamo nie wygrało tego spotkania. Sposób, w jaki sprezentował rzut karny dla Chorwatów Andrij Piatow… to po prostu nie przystoi tak doświadczonemu bramkarzowi popełniać takiego prostego błędu.

Jeśli mamy szukać pozytywów po stronie Dinama, to na pewno będą nimi te same osoby, co do tej pory – Orsić i Olmo. O ile Damian Kądzior mógł błysnąć kolejnym golem w lidze chorwackiej, o tyle niestety widać w Lidze Mistrzów przepaść, jeśli chodzi o umiejętności Kądziora i wyżej wymienionych kolegów z drużyny. Dinamo kolejny raz pokazało charakter, ale nie mogło się przeciwstawić na tyle jedynej wielkiej sile Szachtara (Brazylijczykom, na których po raz kolejny muszą polegać), by wygrać.

Manchester City – Atalanta 5:1

City dało dzisiaj (szczególnie w pierwszej połowie) lekcję Atalancie, jeśli chodzi o to, jak należy nacierać NIEUSTANNIE na bramkę rywala. Przykład? Liczba okazji stworzonych sobie przez podopiecznych Guardioli (i jednocześnie marnowanych) między 20. a 25. minutą była porażająca, jeśli spojrzymy sobie, ile z nich mogliśmy ich ujrzeć. I wiecie, co jest najzabawniejsze? To nie pomogło. Fernandinho sfaulował Josipa Ilicicia i podarował rzut karny Włochom. Rusłan Malinowskij, niedawny kolega z drużyny Jakuba Piotrowskiego, z Genku, wprawił w ekstazę bardzo głośnych kibiców z Bergamo. Radość nie była jednak długa, bo swojego gola odnalazł w końcu też Sergio Aguero. Później gole strzelało już tylko City… i nie dziwi nas to w ogóle. Obudzenie potwora – kolejny kliniczny przypadek.

Aha, Raheem F*****g Sterling wciąż jest genialny.

Club Brugge – Paris Saint-Germain 0:5

Sposób, w jaki PSG rozprowadziło swój atak, gdy zdobywało gola na 1:0 wręcz podpowiadał nam wprost – TO BĘDZIE GOL. Kiedy piłka leciała do asystującego Angela di Marii, było jasne, że tylko idiota zmarnowałby kolejne podanie. Mauro Icardi takich okazji nie marnuje – strzelił i pokazał, jak należy wykorzystywać tego typu sytuacje. W drugiej połowie podwyższono wynik – właściwie kontrola nad tym spotkaniem, jaką mieli paryżanie musi wręcz imponować. Wyglądają na drużynę, która w końcu wygląda zdrowo. Oczywiście, być może znów się na to nabierzemy i po awansie do kolejnej fazy rozgrywek ponownie nie przejdą 1/8 finału… ale coś nam podpowiada, że tym razem będzie inaczej.

Tottenham – Crvena Zvezda 5:0

Nie było dramatu, nie było sensacji. Tottenham już w pierwszej połowie tego spotkania wyjaśnił sprawę zwycięstwa – potrzeba było dopiero wizyty mistrza Serbii, żeby to się skończyło pozytywnie dla piłkarzy Mauricio Pochettino. 3:0 do przerwy, później powiększenie przewagi – lekcja dla Crvenej Zvezdy. Można nawet stwierdzić, że w końcu północny Londyn pokazał jej miejsce w szeregu – nie umiał przecież zrobić tego swego czasu jeden z twitterowych kibiców Arsenalu, gdy pytał się, co to jest za drużyna, ta Crvena Zvezda… odpowiedź brzmiała: „zespół, który ma więcej Pucharów Europy niż Arsenal”. Cóż, Arsenal i Tottenham mają po jednym występie w finale, ale kiedy przychodzi co do czego… obie umieją dać sobie radę z Serbami.

Poza tym – dwie angielskie drużyny, obie zdobywają po 5 goli jednego dnia. Brawa dla tych ludzi!