-
0
0
+

Dzisiaj mieliśmy pokaz umiejętności dwóch bramkarzy. Neshcheret i Ter Stegen pokazali się z najlepszej możliwej strony i zadbali o emocje w dzisiejszym spotkaniu, które wygrała Barcelona.

Już połowa fazy grupowej Ligi Mistrzów za nami. Pozostałe spotkania najlepszej ligi w Europie pełnoletni widzowie mogą oglądać i obstawiać na stronie sponsora portalu, Betclic.pl. SPRAWDŹ TUTAJ!

FC Barcelona: Ter Stegen; Dest, Pique, De Jong, Jordi Alba; Busquets (74’ Lenglet), Pjanić  (60’ Sergi Roberto); Pedri (83’ Alena), Messi, Ansu Fati (74’ Trincao); Griezmann (60’ Ousmane Dembélé)

Dynamo Kijów: Neshcheret; Kędziora, Popov, Zabarnyi, Shabanov; Buyalskyi (86’ Lendev), Shepelev, Andrievskyi; Tsygankov, Rodrigues (71’ De Pena), Supryaha (71’ Verbic)

Chociaż niektóre legendy Barcelony wcześniej krytykowały gwizdanie karnych na samym początku meczu dzisiejsze spotkanie zaczęło się właśnie od jedenastki Barcelony. Messi już w czwartej minucie został sfaulowany w polu karnym rywala i chwilę później sam zamienił stały fragment gry na bramkę. Początek meczu zdecydowanie należał do Barcelony. Chwilę po golu swojego kapitana Pedri oddał strzał, po którym poprzeczka zadrżała, a piłka odbiła się od linii bramkowej. Jeszcze w siódmej minucie Griezmann mógł podwyższyć wynik na 2:0, ale Francuz nawet nie trafił w światło bramki nie mając przed sobą praktycznie nikogo.

Po zmasowanych atakach Barçy w pierwszych minutach gra się nieco uspokoiła. Do głosu doszło też w końcu Dynamo. Ukraińska drużyna miała kilka dobrych akcji i parę razy jedynie umiejętności Ter Stegena uratowały “Blaugranę” przed stratą bramki.

Dzisiaj z pewnością jednym z bohaterów Dynama był Neshcheret, który kilka razy bardzo efektowanie interweniował. Kilka razy uratował swoją drużynę, ale nie udało mu się to w 65 minucie, gdy strzałem głową pokonał go Gerrard Pique. Jednak przy tej bramce nie można było winić młodego bramkarza gości, który zwyczajnie nie miał szans przy tym uderzeniu.

Dynamo nie było dzisiaj drużyną, która rządziła na boisku, ale miało swoje sytuacje. Kilkukrotnie Ter Stegen sobie z nimi poradził. Jednak nie udało mu się to w 75 minucie. Bramkę kontaktową zdobył wtedy Tsygankov, który dobił strzał kolegi, który był wybroniony w znakomitym stylu przez wspomnianego przed chwilą Niemca.

Dzisiaj mieliśmy koncert dwóch zawodników i obaj stali na bramce. Zarówno Ter Stegen, jak i Neshcheret dzisiaj mieli swój dzień. Na uznanie zasłużył przede wszystkim bramkarz Dynamo. Zaledwie osiemnastoletni Ukrainiec zagrał dziś dopiero trzeci mecz w dorosłej piłce, ale wyglądał na weterana. Jeżeli dalej będzie tak grał może zrobić w przyszłości wielką karierę.