Polski klub zagra w Lidze Mistrzów! Nie żartujemy

-
0
0
+

Polski klub zagra w Lidze Mistrzów. Właściwie to powinniśmy powiedzieć, że chodzi o tę kobiecą, ale to nadal jest sukces pań z Łęcznej. Tamtejszy Górnik naprawdę może powiedzieć, że Lubelszczyzna jest mu wdzięczna. Po zwycięstwie 2:1 nad Apollonem Limassol i rewelacyjnym ostatnim fragmencie meczu wreszcie można otworzyć szampany. Jest to też jakieś pocieszenie po tym, jak nasza reprezentacja mocno utrudniła sobie walkę o kobiece EURO w 2021 roku.

ZNK Split i Apollon Limassol - tak to wyglądało, jeśli chodzi o drogę do fazy pucharowej rozgrywek Ligi Mistrzyń. Dzisiaj zawodniczki z Łęcznej wiedziały, że stoi przed nimi znacznie trudniejsze zadanie. Zresztą, dość powiedzieć, że przegrywały przez 78 minut meczu przeciwko Cypryjkom. Już w 3. minucie do siatki z rzutu karnego trafiła Krystyna Freda grająca z numerem 21. 1/16 finału, elita 32 najlepszych zespołów kobiecych w Europie oddalała się. Tym bardziej, że Górnik chciał wykorzystać skrócenie drogi eliminacyjnej. Chciały też wykorzystać fakt, że decydujący mecz odbywał się w Łęcznej.

A tymczasem możesz grać spokojnie do osiemdziesiątej minuty, po czym okazuje się, że nawet to nie wystarczy do utrzymania prowadzenia. Ewelina Kamczyk wyrównała, dobijając piłkę do siatki rywalek. Nie minęły dwie minuty, a tymczasem uderzyła też inna Ewelina, Zdunek. Piłka po strzale odbiła się jeszcze od nogi Steffi Hardy i było 2:1.

Awans oznacza tyle, że w końcu będziemy mogli się pochwalić drużyną na poziomie seniorskiej Ligi Mistrzów, nawet jeżeli jest to piłka kobieca - sukces zasługuje na uznanie. Raptem 4 lata po ostatnim awansie Legii Warszawa do Champions League nie musimy już doszukiwać się ewentualnych szans tylko w UEFA Youth League. Skoro w finałach widujemy zawodniczki PSG czy Wolfsburga, to na pewno musimy też się ucieszyć, gdy dobrze idzie naszym zespołom.

Losowanie fazy 1/16 finału odbędzie się 24 listopada. Mecze z kolei zaplanowano na 8-9 i 15-16 grudnia. Przypuśćmy, że los skojarzy nas z Wolfsburgiem, a wtedy naprawdę będzie ciekawie. Wizyta drużyny Katarzyny Kiedrzynek oraz Ewy Pajor byłaby największym z wyzwań, podobnie zresztą jak Lyonu czy PSG.