-
0
0
+

Faza pucharowa Ligi Mistrzów w Bukareszcie? Takie rozwiązania są oczywiście związane z restrykcjami dotyczącymi przemieszczania się między krajami. W związku z tym, pierwsza rywalizacja między Atletico Madryt a Chelsea została rozegrana w stolicy Rumunii. Celem Atletico na to spotkanie było przede wszystkim niestracenie gola. To się Hiszpanom nie udało, a na domiar złego sami nic nie strzelili. Ulegli 0:1 i skomplikowali sobie sytuację przed rewanżem.

ATLETICO MADRYT - CHELSEA FC 0:1 (71' Giroud)

Atletico: Oblak - Llorente, Savić, Felipe, Hermoso (84' Vitolo), Lemar - Correa (82' Dembele), Koke, Saul (82' Lodi) - Felix (82' Torreira), Suarez

Chelsea:  Mendy - Azpilicueta, Christensen, Rüdiger - Hudson-Odoi (80' James), Jorginho, Kovacić (74' Kante), Alonso - Mount (74' Ziyech), Werner (87' Pulisić) - Giroud (87' Havertz)

Zaraz po losowaniu wydawało nam się, że to Atletico jest murowanym faworytem tej rywalizacji. Wtedy podopieczni Diego Simeone byli w znakomitej formie i wygrywali praktycznie wszystkie swoje spotkania. Chelsea była na drugim biegunie i dość mocno zawodziła. Efektem takiej dyspozycji była zmiana trenera. Franka Lamparda zastąpił Thomas Tuchel i po pewnym czasie "The Blues" zaczęli naprawdę dobrze punktować. Nie przegrali żadnego z ośmiu ostatnich meczów we wszystkich rozgrywkach. Odwrotnie wygląda to w przypadku "Los Colchoneros", którzy w ostatnim czasie zaczęli się potykać. Dobitnym przykładem są dwie ostatnie rywalizacje z Levante. Atletico zdobyło w nich zaledwie jeden punkt.

Wygląd tego spotkania od początku pokazywał nam, kto w ostatnim czasie lepiej punktuje i kto czuje się pewniej w grze piłką. Atletico było bardzo mocno wycofane i czekało na ruch rywali. Londyńczycy próbowali przebić się pod bramkę Jana Oblaka przeróżnymi sposobami. Nie wychodziło bocznymi sektorami, to szukali szans atakując środkiem boiska. Gdy to nie skutkowało, znowu grali bokami i tak w kółko. Przez pierwsze 45 minut tak naprawdę nie zagrozili poważnie bramce hiszpańskiej drużyny. Wiemy przecież jak ciężko jest przejść defensywę Atletico, gdy ta jest ustawiona bardzo nisko na swojej połowie.

Po zmianie stron wydarzenia boiskowe wyglądały w zasadzie tak samo, jak wcześniej. No, przynajmniej tak było do czasu, gdy prowadzenie Chelsea dał Olivier Giroud. Francuz zdobył przepięknego gola po uderzeniu przewrotką i od tego czasu to Atletico trochę przejęło inicjatywę. Gracze Diego Simeone tracąc bramkę nie wykonali postawionego przed nimi celu na ten mecz. W związku z tym przestali się bronić i ruszyli do odrabiania strat. Okazało się jednak, że było na to trochę za późno. Tym razem to londyńczycy dobrze ustawili się na swojej połowie i nie dopuszczali do zagrożenia pod bramką. Stojący między słupkami Edouard Mendy przez całe 90 minut tak naprawdę nie miał nic do roboty. Chelsea jako zespół zagrała bardzo dobre zawody i zasłużenie wygrała.