Juventus rozbity w Lidze Mistrzów. Chelsea i Villarreal zagrają w ćwierćfinale!

-
0
0
+

Ogromną niespodzianką zakończyła się rywalizacja w ramach 1/8 finału Ligi Mistrzów. Po szalonej końcówce za burtą wylądowali piłkarze Juventusu. Stara Dama przegrała na Allianz Arenie z Villarrealem (0:3). Do kolejnej rundy awansowała zaś stawiana w roli faworyta Chelsea. Drużyna prowadzona przez Thomasa Tuchela dopełniła formalności, zapisując na swoim koncie zwycięstwo 2:1 nad LOSC Lille.

We wtorek awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów zapewniły sobie Atletico Madryt i Benfica. Oba zespoły odniosły bardzo ważne triumfy nad Manchesterem United oraz Ajaksem Amsterdam i tym oto akcentem przedarły się do kolejnej fazy zmagań.

Dziś zaś drogą wyznaczoną przez zespoły z Półwyspu Iberyjskiego poszły Villarreal oraz Chelsea. Przed rozegraniem meczów rewanżowych w dużo lepszej sytuacji znajdowali się podopieczni Thomasa Tuchela. Zeszłoroczny zwycięzca Ligi Mistrzów przystępował do meczu z drobną zaliczką. Pierwsze spotkanie z LOSC Lille zakończyło się dość gładkim triumfem 2:0. Dzisiejsze starcie na obiekcie we Francji miało być jedynie dopełnieniem formalności, lecz w przeciwieństwie do poprzednich spotkań nie przyszło wcale łatwo.

Dużo lepiej zaczął bowiem zespół gospodarzy. Na kilka minut przed zakończeniem pierwszej odsłony wynik meczu otworzył Burak Yilmaz. Reprezentant Turcji wpisał się na listę strzelców po dobrze wykorzystanym rzucie karnym. Euforia w szeregach gospodarzy nie trwała jednak długo. Kilka minut później do wyrównania doprowadził Christian Pulisic. Atakujący The Blues zapoczątkował jednocześnie marsz po zwycięstwo swojego zespołu. Już po przerwie triumf na wagę awansu przypieczętował kapitan, Cesar Azpilicueta.

W ćwierćfinale rozgrywek zabraknie natomiast piłkarzy Juventusu. Stawiana w roli faworyta Stara Dama zebrała srogi łomot w starciu z Villarrealem. Mecz zakończył się sensacyjnym wynikiem 0:3. Na kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry strzelanie na Allianz Arenie w Turynie rozpoczął Gerard Moreno. Reprezentant Hiszpanii pokonał Wojciecha Szczęsnego po pewnie wykonanym rzucie karnym. Kilka minut później na listę strzelców wpisali się także Pau Torres oraz Arnaut Danjuma, którzy zapewnili swojej drużynie awans do kolejnej rundy. Dzisiejszy triumf Villarrealu nad wielokrotnym mistrzem Włoch oznacza, że w ćwierćfinale Ligi Mistrzów obejrzymy aż trzy drużyny z Hiszpanii. Oprócz podopiecznych Unaia Emery’ego zagrają tam również Atletico i Real Madryt.