-
0
0
+

Piłkarze Mauricio Pochettino w meczu ostatniej szansy pokonali Inter 1:0 i zachowali nadzieje na awans do 1/8 finału Ligi Mistrzów. Jedyną bramkę na Wembley strzelił rezerwowy Christian Eriksen.

Tottenham: Lloris – Aurier, Vertonghen, Alderweireld, Davies – Winks (87’Dier), Sissoko – Lamela (70’Eriksen), Alli, Lucas Moura (62’Son) – Kane

Inter: Handanović – D’Ambrosio, De Vrij (82’Miranda), Skriniar, Asamoah – Vecino, Brozović – Perisić, Nainggolan (44’Borja), Politano (83’Keita) – Icardi

Harry Kane zaczął. Ale to nie miało żadnego znaczenia, że zaczął. Z jego dwóch wyśmienitych rajdów nie padła bowiem żadna bramka dla gospodarzy. Najpierw Anglik próbował zaskoczyć Handanovicia strzałem z ostrego kąta, a później jego świetniej indywidualnej akcji nie zdołał odpowiednio wykończyć Dele Alli.

Generalnie pierwsza połowa była dosyć wyrównana, zawodnicy obu drużyn stworzyli sobie mało klarownych sytuacji do strzelenia bramki. Były szanse między innymi Erika Lameli czy też strzał w poprzeczkę Harry’ego Winksa. Nie odnotowaliśmy jednak stuprocentowej szansy zepsutej przez kogoś w stylu Cengiza Ündera z wczorajszego meczu Romy. Bramkarze również nie mieli zbyt dużo pracy, bo ani Hugo , ani Samir Handanović nie musieli popisywać się paradami niczym Wojciech Szczęsny w starciu przeciwko Valencii.

W kontekście pierwszej połowy warto jeszcze wspomnieć o przedwczesnym zejściu z murawy Radji Nainggolana. Belg opuścił boisko z grymasem na twarzy, co najprawdopodobniej zwiastuje problem natury zdrowotnej. Zastąpił go Borja Valero, który chwilę po wejściu na boisko mógł otworzyć wynik spotkania. Hiszpan zbyt długo zwlekał jednak z oddaniem strzału na bramkę Llorisa i został wypchnięty z pola karnego przez graczy Tottenhamu.

W drugiej połowie Inter miał swoje szanse po stałych fragmentach. Widać było, że gracze Luciano Spallettiego w tym właśnie elemencie mogą poszukać szansy na strzelenie gola. Ostatecznie jednak to gospodarze mogli strzelić bramkę po wrzutce z rzutu wolnego. Minimalnie obok słupka uderzył jednak Jan Vertonghen. W 76 minucie przed świetną szansą stanął z kolei Ivan Perisić. Jego strzał z ostrego kąta sparował jednak Hugo Lloris. Na pochwałę przy tej akcji zasługuje wyśmienite rozegranie piłki Perisicia z Borją Valero.

Cztery minuty później stadion Wembley eksplodował z radości! Fantastyczną akcją popisał się Moussa Sissoko, który ruszył prawym skrzydłem i podał do Alliego. Ten szybko odegrał piłkę Christianowi Eriksenowi, któremu nie pozostało nic innego, jak wpakować ją do siatki. Tym sposobem Tottenham wyprzedza w tabeli ekipę z Mediolanu!

Inter próbował szybko odrobić straty, między innymi za sprawą Danilo D’Ambrosio. Strzał prawego obrońcy gości pewnie obronił jednak bramkarz Tottenhamu. W końcówce zabrakło chyba jednak trochę pomysłu na to, jak sforsować bramkę Hugo Llorisa. Trzeba też oddać ”Kogutom”, że bardzo mądrze się bronili.

Wynik meczu już się nie zmienił. Tottenham pokonuje Inter i zrównuje się punktami z drużyną Luciano Spallettiego. W ostatniej serii gier „Spurs” jadą do Barcelony i teoretycznie będzie piekielnie ciężki mecz. Pamiętajmy jednak, że „Duma Katalonii” ma już zapewniony nie tylko awans do następnej fazy, ale również pierwsze miejsce w grupie. Z pewnością zwiększa to szanse Tottenhamu na uzyskanie korzystnego wyniku na Camp Nou. Inter natomiast musi pokonać u siebie czerwoną latarnię grupy, czyli PSV. Na papierze większe szanse na awans ma Inter, jednak jeśli Tottenham pokona Barcelonę, to właśnie drużyna z Anglii zagra w 1/8 finału Ligi Mistrzów.