-
0
0
+

To spotkanie było okrzyknięte hitem 29. kolejki Ligue 1. Paris Saint-Germain, które może być już spokojne o tytuł mistrzowski, podejmowało na Parc des Princes, Olympique Marsylia. Podopieczni Rui Garcii chcieli sprawdzić w tym meczu niespodziankę. Obecnie są w znakomitej dyspozycji. Ostatni ligowy mecz przegrali oni 2 lutego. Fani ekipy z Marsylii liczyli na kolejny świetny występ Mario Balotelliego, który w siedmiu rozegranych do tej pory spotkaniach, strzelił pięć goli.

• Paris Saint-Germain: Areola- Kimpembe, Silva, Marquinhos, Kurzawa (80' Bernat), Meunier (37' Kehrer)- Alves (31' Dagba), Verrati, Paredes- Mbappe, Di Maria
  • Olympique Marsylia: Mandanda- Sakai, Car, Kamara, Sarr- Ocampos, Sanson, Lopez (69' Strootman), Thauvin (77' Radonjic)- Balotelli (65' Pele), Germain

Od pierwszych minut mecz był bardzo wyrównany. Na boisku było sporo walki, jednak brakowało składnych akcji. Indywidualne zrywy poszczególnych zawodników nie przynosiły oczekiwanych rezultatów. Piłka po raz pierwszy wylądowała w siatce w 16. minucie. Gospodarze wyprowadzili doskonałą kontrę, futbolówka trafiła pod nogi Angela Di Marii, a ten techniczną podcinką pokonał bramkarza. Ich radość nie trwała jednak długo, bowiem zadziałał VAR, który jasno wskazał, że w momencie podania Argentyńczyk był na spalonym. W dalszym ciągu mieliśmy zatem 0:0.

Najlepiej w szeregach gości spisywał się Steve Mandanda, który bronił wszystko, co leciało w jego kierunku. Tak było na przykład w 25. minucie, kiedy to francuski bramkarz doskonale poradził sobie ze strzałem Meuniera.

Gracze PSG utrzymywali się dłużej przy piłce, jednak niewiele z tego wynikało. Nie potrafili oni przedrzeć się przez szczelnie ustawioną defensywę gości. Kiedy wydawało się, że już nic ciekawego nie czeka nas przed przerwą, gola zdobył Kylian Mbappe. Francuz otrzymał podanie od Angela Di Marii i technicznym uderzeniem w dalszy róg, pokonał bramkarza. Był to ostatni akcent pierwszej połowy.

Drugą część spotkania rozpoczęliśmy od mocnego uderzenia. Już minutę po zakończeniu przerwy, mieliśmy 1:1. Błędy obrońców PSG wykorzystał Lucas Ocampos, który zagrał piłkę do Valere Germaina i ten strzałem po ziemi, wyrównał stan rywalizacji. Radość gości nie trwała jednak długo. Już dziewięć minut później, Di Maria wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Thilo Kehrer zagrał prostopadłą piłkę do Argentyńczyka, który minął kilku rywali w polu karnym i technicznym strzałem pokonał Mandandę. Po przerwie działo się naprawdę sporo.

W 62. minucie boisko musiał opuścić bramkarz Olympique. Uderzył on piłkę ręką, poza polem karnym i sędzia musiał odesłać go do szatni. Szkoda, ponieważ w pierwszej połowie był on ostoją swojej drużyny. Po tej sytuacji, goście przestali już chyba wierzyć w to, że zdołają jeszcze odwrócić losy tego pojedynku. Tempo ich gry spadło i oglądaliśmy mnóstwo niedokładnych zagrań. Osłabienie rywali dość szybko wykorzystał strzelec trzeciego gola w tym spotkaniu. Di Maria postanowił rozwiać wątpliwości, dotyczące tego, kto powinien zostać zawodnikiem meczu i trafił na 3:1. Było to przepiękny gol z rzutu wolnego.

W dalszej części meczu, gospodarze długo wymieniali futbolówkę w środkowej części boiska, spokojnie kontrolując wynik. W doliczonym czasie gry Mbappe mógł jeszcze podwyższyć prowadzenie, bowiem wywalczył on rzut karny i sam zdecydował się na wykonanie "jedenastki". Tym razem Francuz musiał jednak uznać wyższość bramkarza i ostateczny wynik tej rywalizacji to 3:1. PSG ma tym samym 20 punktów przewagi nad drugim Lille i dodatkowo mecz zaległy do rozegrania. Walka o mistrzostwo zapowiada się fascynująco ;)