Mar
26
2019
Skomentuj

Ojciec Neymara ucina spekulacje!

Nie tak łatwo znaleźć obecnie dobrego, porządnego newsa dotyczącego Neymara. Wszelkie plotki łączące go z kazachskim Kajratem Ałmaty można wrzucać między bajki, więc tym bardziej trzeba zwracać uwagę na to, co mówi ojciec od piłkarza - pan Neymar Senior. Tata wyłożył kawę na ławę odnośnie tego, jak wygląda sprawa przyszłości jego syna, chociaż nie można wykluczać, że wszystko to są jakieś gierki.

Sprawa wygląda tak, że od samego początku pobytu Neymara w PSG plotki przylgnęły do niego jak rzep do krowiego ogona. Jakieś fochy, konflikty o rzuty karne z Edinsonem Cavanim, potem było mu smutno... Mnóstwo rzeczy! Wiadomo, że łączenie go z powrotem do Barcelony było mocno irracjonalne, podobnie było w przypadku wpychania go do Realu Madryt, chociaż... ta druga opcja była (jest?) nawet możliwa do wykonania, tyle że cholernie droga. Florentino Perez, postać istotna dla tego tekstu, bardzo chciał Neymara u siebie, w końcu krater po odejściu Cristiano Ronaldo nie został nawet częściowo zasypany, ale ojciec Brazylijczyka dał do mediów jasny przekaz:

Neymar jest w drugim roku obowiązywaniu kontraktu, ma jeszcze trzy lata. Już prowadzimy dyskusje dotyczące przedłużenia umowy.

Był przedmiotem plotek odkąd skończył 17 lat, od momentu, w którym postawił swoje pierwsze kroki w profesjonalnej karierze. W jej trakcie tylko dwukrotnie doświadczył transferów i przeżył spektakularne 10 lat.

Szanse, że nie opuści PSG, są bardzo duże. Ludzie ciągle mówią: Neymar w każdym okienku transferowym jest łączony z wielkim klubem. To oznacza, że jego kariera jest prowadzona w prawidłowy sposób, a on zawsze jest bardzo ważną postacią. Ale i tak nie oznacza to, że dołączy do tego czy innego klubu.

Tak jak mówię, ojciec Neymara może grać tylko w jakąś grę, bo jak wiadomo - nic nie wiadomo. Brazylijczyk to taka postać w tym biznesie - dodajmy: światowym biznesie - że za kulisami dzieją się takie rzeczy, o których nawet nam się nie śniło. My, a nawet dziennikarze bezpośrednio związani z PSG, nie wiemy pewnie nawet o ćwiartce tego wszystkiego, co wiąże się z tym futbolowym celebrytą. Neymar ma chcieć kolejnej podwyżki, takie są spekulacje, więc słowa jego ojca mogą kierować całą sprawę właśnie ku powiększeniu liczby wpływającej co tydzień na jego konto. Może mają zmotywować Pereza do tego, aby podkręcił kontrakt, który zaoferuje Neymarowi? Skąd mamy to wiedzieć?

Co nie zmienia faktu, że pozostanie skrzydłowego w stolicy Francji faktycznie jest możliwe, bo po co ma odchodzić? W życiu nie chodzi o to, żeby grać w jak najlepszym klubie tylko o to, żeby być szczęśliwym i żyć w taki sposób, w jaki się chce. Neymar chce kasy i sławy, więc będzie robił wszystko, żeby tę kasę i sławę otrzymać. W PSG na pewno może na to liczyć, no chyba że... przyćmi go Kylian Mbappe!

Na koniec jeszcze szejk-prezydent Nasser Al-Khelaifi:

Jest wiele spekulacji, które mówią, że sprzedamy Neymara i Kyliana, ale ja mogę zapewnić każdego, że oni nigdzie nie odejdą.

Najczęściej czytane...

Video
17 Wrzesień 2017

Tete zgasił Neymara [VIDEO]

Video
11 Październik 2017

Lewy w parodii Jeden Osiem L - Jak Zapomnieć

Video
3 Październik 2017

Wojciech Szczęsny w roli dziennikarza! Mistrzowskie pytanie o Krychowiaka! xD [VIDEO]

Video
18 Wrzesień 2017

Neymar chce strzelać rzut karny, ale Cavani... [VIDEO]