-
0
0
+

Powrót do normalnej piłki po przerwie reprezentacyjnej tym razem okazał się szczęśliwy dla piłkarzy Lyonu, którzy zasłużenie wygrali na swoim boisku z AS Monaco.

Olympique Lyon: Pollersbeck; Dubois, Boateng, Denayer, Emerson; Caqueret, Guimaraes; Shaqiri (67’ Kadewere), Aouar, Toko-Ekambi; Cherki (67’ Paqueta)

AS Monaco: Nübel; Henrique, Disasi, Badiashile, Aguilar; Matazo (82’ Lemarechal), Jean Lucas (82’ Jakobs), Fofana; Martins (90+1’ Akliouche), Ben Yedder, Volland (71’ Boadu)

Osoby nieinteresujące się francuską piłką słysząc o meczu Lyonu z AS Monaco mogą mieć przed oczyma walkę przynajmniej o podium. Tymczasem są to drużyny, które na ten moment mogą mieć problem nawet z kwalifikacją do pucharów europejskich. Dla każdej z ekip dzisiaj liczyło się tylko zwycięstwo.

Po dwudziestu minutach gry serca kibiców po raz pierwszy mogły szybciej zabić. Jerome Boateng udowodnił, że nie bez powodu przez lata był kluczowym piłkarzem Bayernu Monachium i swoim podaniem znakomicie stworzył szansę dla kolegi z drużyny. Ekambi po opanowaniu piłki minął Badiashile’ego, ale jego strzał był zdecydowanie za słaby by pokonać Nubela.

Na początku spotkania nie było widać by jakakolwiek z drużyn przejęła inicjatywa. Sytuacja zmieniła się w okolicach dwudziestej minuty. Po pierwszej sytuacji Lyon zaczął regularnie tworzyć zagrażać bramce gości. Co mogło najbardziej martwić Kovaca, często po błędach w obronie AS Monaco. W dobrej dyspozycji był jednak Nubel, który skutecznie radził sobie z uderzeniami rywali.

W drugiej połowie mieliśmy znacznie bardziej otwarte spotkanie. Do głosu doszło w końcu AS Monaco, które w pierwszych 45 minutach nie pokazało zbyt wiele. Do tej pory zdecydowanie przeważali goście.

W 72 minucie Disasi sfaulował Duboisa w swoim polu karnym. Sędzia nie wahał się zbyt długo i podyktował jedenastkę, którą bardzo pewnie wykorzystał Ekambi. Napastnik Lyonu już wcześniej nękał Nubela, jednak dopiero po rzucie karnym udało mu się wpisać na listę strzelców.

Wynik spotkania ustalił Denayer w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry. Asystę zaliczył Emerson, ale to Paqueta był prawdziwą gwiazdą przy tej bramce. Bez patrzenia w pole karne zakomicie podał fałszem do swojego kolegi, czym stworzył szansę dla swojej drużyny.

Dzisiaj górą był Lyon, który po bramkach Ekambiego i Denayera pewnie wygrał 2-0. Dla piłkarzy prowadzonych przez Bosza oznaczało to awans na piąte miejsce w tabeli, które jako pierwsze pozwala na grę w europejskich pucharach.