Oficjalnie: Mario Balotelli zostaje w Nicei!

+

Pamiętacie, jak Olympique Marsylia robiło sobie nadzieję na to, że przyjdzie wreszcie do drużyny napastnik wielkiej klasy? Za to takiego człowieka uważano Mario Balotelliego. Można się śmiać, że miał swój szczyt jakieś 6 lat temu, ale w Nicei ewidentnie „Super Mario” odżył. I zostanie, by dalej pomagać drużynie Patricka Vieiry.

Oto oficjalne oświadczenie klubu z Nicei, które opublikowano na stronie klubu wczoraj:

Decyzja została podjęta. Po dokładnym rozważeniu (wszystkich opcji – red.), Mario Balotelli zdecydował się pozostać w OGC Nice. Włoski piłkarz wyraził swoją wolę pozostania wobec dyrektorów klubu. Dla napastnika będzie to trzeci sezon w klubie, z którym porozumienie zawarto w poniedziałkowy wieczór.

Balotelli strzelił 43 gole od momentu, gdy pojawił się w klubie z Nicei. Był zawodnikiem zawieszonym przez 3 pierwsze spotkania Ligue 1, jednakże będzie już dostępny dla trenera Patricka Vieiry przy doborze kadry na mecz wyjazdowy w Lyonie.

Sytuacja, którą na początku lata lekko skomplikowały poczynania innego klubu z południa Francji, wraca zatem do normalności. Stała się prosta, jasna – jak każdy ze strzałów SuperMario.”

Nazwałbym to oświadczeniem z klasą, gdyby nie ostatni akapit. Przypominam sobie bowiem, że Balotelli chyba nie stawił się na paru treningach, a Vieira nie wiedział, co się z nim dzieje, czyż nie?

Niemniej, Nicea się cieszy.

A Marsylia boryka się z problemami. Skoro nawet pokonanie Nimes i wyciągnięcie zawodnika z klubu, który zakończył rozgrywki na niższym miejscu, staje się trudnością…