-
0
0
+

Kobieca reprezentacja Polski w znakomitym stylu rozprawiła się Mołdawiankami (5:0). Bohaterką spotkania przy Konwiktorskiej została atakująca Wolfsburga - Ewa Pajor.  24-latka zanotowała tego wieczoru hat-tricka, do którego dorzuciła dwie asysty. Polki dzięki zwycięstwu awansowały na trzecią pozycję w grupie.

Już w sobotę mecz Borussia Dortmund vs Schalke 04! Ten i wiele innych meczów pełnoletni widzowie mogą oglądać i obstawiać na stronie sponsora portalu, Betclic.pl. SPRAWDŹ TUTAJ!

MATERIAŁY PROMOCYJNE PARTNERA | W grach hazardowych mogą uczestniczyć wyłącznie osoby, które ukończyły 18 lat. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest przestępstwem.| Hazard może uzależniać. BEM to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych grozi konsekwencjami prawnymi.

Po niespełna czterech miesiącach przerwy reprezentantki Polski w piłce nożnej ponownie przystąpiły do walki o zbliżające się mistrzostwa Europy. W pierwszym starciu podopieczne Miłosza Stępińskiego zremisowały przed własną publicznością z Hiszpanią (0:0). Spotkanie rozgrywane na Arenie Lublin było jednak dopiero początkiem walki o wielkie cele - sam wynik natomiast dużą niespodzianką. Hiszpanki to aktualnie jeden z najmocniejszych zespołów w Europie. Podczas zeszłorocznego mundialu - drużyna prowadzona przez Jorge Vildę zakończyła swoje zmagania na 1/8 finału. Tam po ciężkiej walce uległa późniejszym triumfatorkom - Amerykankom. Dzisiejszy rywal był już zdecydowanie mniej wymagający. Reprezentacja Mołdawii w rankingu FIFA plasuje się obecnie na odległej 90. pozycji, co w starciu z wyżej notowanymi gospodyniami stawiało je pod ścianą.

Starcie rozgrywane na obiekcie Polonii Warszawa od pierwszych minut układało się na korzyść Polek. Już w 9. minucie spotkania bramkę otwierającą jego wynik zdobyła Aleksandra Sikora. Zawodniczka Juventusu pewnie wykorzystała dogranie Ewy Pajor, która przy Konwiktorskiej sprezentowała dziś prawdziwe show w swoim wykonaniu. Atakująca niemieckiego Wolfsburga w przeciągu zaledwie 45 minut zapisała na swoim koncie podwójny dublet - sięgając po dwie bramki oraz dwa ostatnie podania. Podania, które bezkompromisowo zamieniały na bramki jej koleżanki. Najpierw dogranie 23-latki z Uniejowa wykorzystała wspomniana wyżej Sikora. W doliczonym czasie gry akces w starciu z rozbitym rywalem zanotowała również Katarzyna Daleszczyk, podwyższając wynik na 4:0.

Rozbite w pierwszej odsłonie Mołdawianki na drugą były zmuszone wyjść w poważnym osłabieniu. Na kilka minut przed upływem 45. minuty - jedna z zawodniczek przyjezdnych została napomniana czerwoną kartką, utrudniając zadanie swojemu zespołowi. Podopieczne Miłosza Stępińskiego grę w przewadze wykorzystały w końcowym fragmencie spotkania. W 85. minucie szybką akcję gospodyń wykorzystała Ewa Pajor. Dla zawodniczki Wolfsburga było to zarazem trzecie trafienie w tym spotkaniu. Polki dzięki wysokiemu zwycięstwu nad reprezentacją Mołdawii awansowały na trzecią pozycję w grupie eliminacyjnej.